tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Nelly Rokita pozytywnie o aborcji

Po taśmach Beger, Leppera i o. Rydzyka - czas na taśmy Nelly Rokity. Portal prawy.pl publikuje fragment warsztatów dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego, podczas którego nowa doradczyni prezydenta Kaczyńskiego mówi, że w PRL-u mogło być kobietom lepiej i jako przykład podaje prawo do aborcji.

Chodzi o debatę (a jak się okazało, raczej wykład) pod tytułem "Feminizm po polsku w XXI wieku" z 15 marca 2006 roku. Rokita, obecnie doradca do spraw kobiet prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wypowiada się pozytywnie o aborcji. Nelly Rokita gotowa jest przystać, że "dla kobiet było za komuchów lepiej".

Za komuchów to było lepiej - takie były głosy. I możliwe, że dla kobiet to było za komuchów lepiej, bez wątpienia, nawet się zgodzę, w jakiś sposób tak - aborcja była dozwolona (...)

Nelly Rokita

Fragment debaty zamieszczony przez prawy.pl. ma tylko kilkadziesiąt sekund.

Podobny fragment debaty "Feminizm po polsku w XXI wieku" zamieścił już dziesięć miesięcy temu na serwisie Youtube internauta o nicku Farlaf. W zaproszeniach na warsztaty, które można wciąż znaleźć w internecie, organizator (Warsztaty Analiz Socjologicznych) zapowiada też obecność Magdaleny Środy i Katarzyny Grocholi.

"Ale okazało się, że panie Środa i Grochola nie zjawiły się, została pani Nelly Rokita (czuję, że kiedyś pójdę na mecz bokserski i dowiem się, że jeden z walczących nie dojechał, więc tylko jeden będzie walczył sam ze sobą, poza tym będzie czas na pytania od publiczności...)" - pisze Farlaf.

"Na domiar złego okazało się, że pani Rokita mówi jak potłuczona, wiele już w życiu słyszałem, ale jej wypowiedzi były naprawdę chaotyczne, jak coś jej się przypomniała to od razu uciekała w kolejny wątek, nie dało się nawet wyczuć o czym chciała mówić, a co jest dygresją... Więc choć były wypowiedzi z publiczności, to było jedno wielkie чёрт своё, поп своё (diabeł swoje, pop swoje)..." - kontynuuje internauta.

Nelly Rokita towarzyszy teraz prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu w jego wizycie w Stanach Zjednoczonych i na razie nie odbierała telefonu.

mon

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje