tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Najlepszy materiał newsowy, najlepszy reportaż. Nagrody imienia Pawłowskiego i Kmiecika przyznane

zobacz więcej wideo »
Najlepszy materiał newsowy, najlepszy reportaż. Nagrody imienia Pawłowskiego i Kmiecika przyznane
 • Wciąż jest wzorem dla młodych reporterów. Rocznica śmierci Marcina PawłowskiegoWciąż jest wzorem dla młodych reporterów. Rocznica śmierci Marcina Pawłowskiego
 • Memoriał rodziny Kmiecików. "Piłka zawsze była bardzo istotna dla Darka"Memoriał rodziny Kmiecików. "Piłka zawsze była bardzo istotna dla Darka"
 • Świadek zdarzeniaŚwiadek zdarzenia
 • Biało-czerwone konfetti dla ministraBiało-czerwone konfetti dla ministra
 • Milczący Saryusz-Wolski w windzie. "No comments"Milczący Saryusz-Wolski w windzie. "No comments"
 • Reportaż Wojciecha Bojanowskiego. Część 1Reportaż Wojciecha Bojanowskiego. Część 1
 • Reportaż Wojciecha Bojanowskiego. Część 2Reportaż Wojciecha Bojanowskiego. Część 2
 • Człowiek partiiCzłowiek partii
 • Niewygodna ekspertyzaNiewygodna ekspertyza
Video: Fakty TVN Pawłowski i Kmiecik są wzorem dla dziennikarzy ("Fakty" z 22.11.2017)

Zdobywcą Nagrody imienia Marcina Pawłowskiego za najlepszy materiał newsowy roku jest Piotr Świerczek, a Nagrody imienia Dariusza Kmiecika za najlepszy reportaż roku - Wojciech Bojanowski, Katarzyna Lazzeri i Marcin Piankowski. Konkurs to inicjatywa przyjaciół i współpracowników, którzy w ten sposób chcieli uczcić pamięć obu dziennikarzy.

- Wszystko zaczęło się w czasie tradycyjnego spotkania "Faktów", na którym dziennikarze wspominali Marcina Pawłowskiego i Darka Kmiecika, swoich kolegów i przyjaciół, którzy odeszli od nas tak bardzo przedwcześnie. Wszyscy obecni uznali wówczas, że stworzenie stałej, dorocznej nagrody imienia Marcina i Darka będzie gwarancją pięknego uczczenia ich pamięci i utrwalenia na zawsze ich imienia w historii stacji - tak o inicjatywie konkursu mówi Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24 i przewodniczący jury.

Od stycznia 2016 roku specjalna kapituła co miesiąc przyznaje dziennikarzom nagrody w dwóch kategoriach - news i reportaż. Kandydaci są zgłaszani spośród dziennikarzy "Faktów" TVN, TVN24 i tvn24.pl przez swoich kolegów po fachu.

W piątek kapituła konkursu przyznała roczne nagrody imienia Marcina Pawłowskiego (najlepszy newsowy materiał roku) i Dariusza Kmiecika (najlepszy reportaż roku). Wybrała je spośród zwycięzców z każdego miesiąca.

W kategorii najlepszy newsowy materiał roku zwyciężył Piotr Świerczek ("Bezpośredni świadkowie wypadku premier Szydło").

Oglądaj
Świadek zdarzenia
Wideo: tvn24 Świadek zdarzenia

W tegorocznym finale w tej kategorii znaleźli się również Robert Zieliński ("Biało-czerwone konfetti dla ministra. Policjanci cięli, bo 'tych kartoników potrzeba było morze'") i Maciej Sokołowski ("PiS vs Tusk. Saryusz-Wolski odnaleziony w Brukseli").

Oglądaj
Milczący Saryusz-Wolski w windzie. "No comments"
Wideo: tvn24 Milczący Saryusz-Wolski w windzie. "No comments"

Nagrodę w kategorii najlepszy reportaż roku otrzymali Wojciech Bojanowski, Katarzyna Lazzeri i Marcin Piankowski ("Śmierć w komisariacie").

Oglądaj
Reportaż Wojciecha Bojanowskiego. Część 1
Wideo: tvn24 Reportaż Wojciecha Bojanowskiego. Część 1

 

Oglądaj
Reportaż Wojciecha Bojanowskiego. Część 2
Wideo: tvn24 Reportaż Wojciecha Bojanowskiego. Część 2

W kategorii reportaż roku w finale walczyły również materiały Dariusza Kubika ("Człowiek partii") i Piotra Świerczka ("Niewygodna ekspertyza w sprawie skrzydła tupolewa").

Oglądaj
Człowiek partii
Wideo: tvn24 Człowiek partii

Oglądaj
Niewygodna ekspertyza
Wideo: tvn24 Niewygodna ekspertyza

Zwycięzcy otrzymali po 20 tysięcy złotych nagrody.

Patroni

Marcin Pawłowski dziennikarstwem zajmował się już od czasów szkolnych. Był głównie reporterem politycznym. Prowadził najważniejszy program informacyjny TVN - "Fakty". Był też gospodarzem magazynu "24 godziny" w TVN24. Ostatni raz na wizji pojawił się 10 września 2004 roku, zmarł 20 listopada 2004 roku po walce z nowotworem złośliwym.

Pośmiertnie został odznaczony nagrodą Dziennikarz Roku w konkursie Grand Press, którą przyznaje polskie środowisko dziennikarskie.

Oglądaj
Wciąż jest wzorem dla młodych reporterów. Rocznica śmierci Marcina Pawłowskiego
Wideo: Fakty TVN Wciąż jest wzorem dla młodych reporterów. Rocznica śmierci Marcina Pawłowskiego


Dariusz Kmiecik dołączył do redakcji "Faktów" TVN w 2006 roku. Odpowiadał między innymi za relacje ze Śląska, gdzie mieszkał. Został nagrodzony na 11. Krakowskim Festiwalu Filmów Górskich w 2013 roku za swój reportaż o Arturze Hajzerze. Nagrodzono go również za ten sam reportaż w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim imienia Krystyny Bochenek w 2014 roku.

Wraz z żoną Brygidą Frosztęgą-Kmiecik i dwuletnim synem zginął 23 października 2014 roku w wyniku wybuchu gazu w katowickiej kamienicy. Na wniosek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go pośmiertnie Złotym Krzyżem Zasługi.

Oglądaj
Memoriał rodziny Kmiecików. "Piłka zawsze była bardzo istotna dla Darka"
Wideo: Fakty TVN Memoriał rodziny Kmiecików. "Piłka zawsze była bardzo istotna dla Darka"

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje