tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Monika Jaruzelska chce kandydować z list SLD w najbliższych wyborach

Monika Jaruzelska chce kandydować 
z list SLD w najbliższych wyborach
Foto: tvn24 | Video: Radio Zet Jaruzelska o ustawie degradacyjnej mówiła również w sobotę w Radiu Zet (wideo z 10 marca)

Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego, poinformowała w poniedziałek, że podjęła decyzję o kandydowaniu w najbliższych wyborach samorządowych z list SLD. "Dziękuję Pani Moniko za przyjęcie naszej propozycji!" - napisał na Twitterze lider Sojuszu Włodzimierz Czarzasty.

- Pod sztandarami SLD zdecydowałam się wkroczyć na drogę polityczną - powiedziała Jaruzelska w Polsat News.

Pytana, czy wyobraża sobie, że będzie startować z list SLD w najbliższych wyborach samorządowych, Jaruzelska odpowiedziała: - Tak, wyobrażam to sobie i właściwie ta decyzja jest już podjęta.

Dodała, że chce "zostawić na razie temat szczegółów".

Dopytywana, czy będzie startować na urząd prezydenta Warszawy, odpowiedziała, że nie.

Informację o starcie Jaruzelskiej potwierdził na Twitterze szef SLD Włodzimierz Czarzasty. "Dziękuję Pani Moniko za przyjęcie naszej propozycji!" - napisał lider Sojuszu.

Jaruzelska tłumaczyła w poniedziałek, że wchodzi do polityki, by zająć się sprawą tak zwanej ustawy degradacyjnej, która dotyczy między innymi jej ojca. Jak mówiła, wielokrotnie broniła się przed polityką, jednak i tak weszła ona w jej życie. Tłumaczyła, że "w tej chwili czuje się zobowiązana, żeby stawać w obronie rodzin wojskowych, które mogą być przez ustawę degradacyjną" dotknięte.

Centrum monitorowania skutków ustawy degradacyjnej

Tak zwana ustawa degradacyjna, którą w zeszłym tygodniu przyjął bez poprawek Senat, zakłada możliwość pozbawiania stopni wojskowych osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943-1990 swoją postawą "sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu". Dotyczy to między innymi generała Wojciecha Jaruzelskiego.

W piątek Monika Jaruzelska razem z europosłem SLD Januszem Zemke postanowiła powołać centrum monitorowania skutków tak zwanej ustawy degradacyjnej, po to, by - jak mówiła na konferencji prasowej - "zobaczyć, jak ta ustawa może być szkodliwa dla wojska, dla rodzin wojskowych".

Jak tłumaczyła, centrum ma sprawdzać, jakie konsekwencje dla ludzi związanych z wojskiem przynosi ustawa.


Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje