tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Premier: we wtorek powołanie nowego ministra cyfryzacji

zobacz więcej wideo »
Premier: we wtorek powołanie nowego ministra cyfryzacji
Foto: domena publiczna / Flickr | Video: Fakty TVN Marek Zagórski kierował pracami resortu po odwołaniu Anny Streżyńskiej (materiał "Faktów" TVN z 2 kwietnia))

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w poniedziałek, że nowym ministrem cyfryzacji zostanie Marek Zagórski. Uroczystość jego powołania odbędzie się we wtorek o godzinie 10 w Pałacu Prezydenckim.

Ministerstwo Cyfryzacji od 9 stycznia bieżącego roku, gdy odwołana została Anna Streżyńska, nie ma kierującego nim ministra. Konstytucyjny nadzór nad resortem sprawuje premier Mateusz Morawiecki, a bieżącymi pracami kieruje sekretarz stanu Marek Zagórski.

W poniedziałek w Polsat News premier Mateusz Morawiecki poinformował, że to właśnie Zagórski zostanie we wtorek powołany na stanowisko ministra cyfryzacji.

- Bardzo ładnie sprawdził się w kilku ostatnich miesiącach, jako osoba kierująca, pełniąca obowiązki de facto, kierująca pracami tego resortu - mówił Morawiecki.

- Jesteśmy w epoce takiej czwartej rewolucji przemysłowej, rewolucji cyfrowej, więc my ministerstwo cyfryzacji traktujemy, jako bardzo ważne ministerstwo, chcemy, by ono jak najbliżej współpracowało z przedsiębiorcami, żeby unowocześniało nasze usługi - powiedział premier.

Jak stwierdził Morawiecki, Polacy "już dzisiaj coraz częściej załatwiają swoje sprawy poprzez esemesy i maila, nie muszą wychodzić z domu".

- A więc taka nowoczesność, jest czymś, co nas bardzo interesuje - podkreślił Morawiecki.

O skierowaniu do prezydenta wniosku o powołanie nowego ministra cyfryzacji informował wcześniej szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Jak podało biuro prasowe Kancelarii Prezydenta, uroczystość ma się odbyć o godzinie 10 rano w Pałacu Prezydenckim. Planowane jest podczas niej wystąpienie prezydenta.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje