tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kwity Leppera, to część Raportu Nowaka

Kwity Leppera, to część Raportu Nowaka
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Lepper: mam dowody na przestępstwa Kaczyńskiego

Kserokopie dokumentów, które mają świadczyć o przestępstwach Jarosława Kaczyńskiego pokazał w programie "Kawa na ławę" szef Samoobrony Andrzej Lepper. Okazuje się, że to część tzw. Raportu Nowaka - "ekscentrycznego" posła IV kadencji.

Według pokazanych dokumentów, pieniądze miały być przelewane na konto Niezależnego Instytutu Wydawniczego. - Na kserokopiach widnieje podpis Jarosława Kaczyńskiego - mówił Lepper. I od razu odpowiadał na zarzuty Krzysztofa Putry, że dokument może być "zwykłym śmieciem": - Przecież znamy wszyscy podpis Kaczyńskiego. Kaczyński boi się rozliczenia PC i Telegrafu.

Lepper pokazuje kwity, które "dostał od człowieka w PiS"
Kwity, które pokazał Lepper, a które znaleźliśmy na stronie raportnowaka.pl

Okazuje się jednak, że dokumenty, które pokazał Lepper od ponad dwóch lat dostępne są na stronie Zbigniewa Nowaka. "Już teraz umieszczamy kopie przelewów wskazujących na to, że Porozumienie Centrum kasę z Fundacji Prasowej Solidarnosci jednak pozyskiwało. Co to były za środki,  na jakiej zasadzie je otrzymano, czy zwrócono pożyczki?" - to wpis z 26 kwietnia 2005 r.

Sonda

zamknij

Na ile wiarygodne mogą być dokumenty o finansach PC, przedstawione przez Andrzeja Leppera?

Dziękujemy za oddany głos!

Sonda

zamknij

Na ile wiarygodne mogą być dokumenty o finansach PC, przedstawione przez Andrzeja Leppera?

Wyniki głosowania

42%
jestem przekonany, że świadczą o przestępstwach finansowych
42%
35%
nie budzą pełnego zaufania, ale należy je wnikliwie zbadać
35%
10%
zgadzam się z marszałkiem Putrą: finanse PC były wnikliwie badane
10%
13%
to pewnie esbecka fałszywka, Lepper znów dał się wpuścić
13%

Oddanych głosów: 3376

Szef Samoobrony twierdził, że dokument otrzymał od „człowieka z PiS-u”. Nie chciał jednak ujawnić od kogo dokładnie. - Wzywam Jarosława Kaczyńskiego do sądu. Jeśli ma pan odwagę proszę wystosować pozew do sądu przeciwko mnie – wzywał Lepper.

- PiS ma czyste sumienie w tej sprawie. PC było czyste – odpowiadał Putra. - Sprawy finansowe były badane. Nie znaleziono w tej sprawie nic – bronił PC wicemarszałek Senatu z PiS.

Oglądaj
"Głodówka" Zbigniewa Nowaka (Fakty z 5 maja 2005 r.)
"Głodówka" Zbigniewa Nowaka (Fakty z 5 maja 2005 r.)

Kim jest Zbigniew Nowak?

Zbigniew Nowak został posłem w 2001 roku z ramienia Samoobrony. Swoją działalność poselską opierał głównie na oskarżaniu z trybuny sejmowej kolegów z parlamentu. Komisja Etyki Poselskiej karała go za to dwukrotnie. Na początku 2005 r. Nowak postanowił prowadzić głodówkę, przy okazji promując swój Raport, w którym oskarżał polityków, m.in. Jarosława Kaczyńskiego, o korupcję i inne przestępstwa. W maju 2005 r. poseł zasłynął też blokadą mównicy.

W tym roku Zbigniew Nowak okupował m.in. chodnik przed siedzibą ITI. Protestował przeciwko Jarosławowi i Lechowi Kaczyńskim. Tego drugiego na wielkim transparencie oskarżał o uleganie "lobby żydowskiemu".

CBA werbuje Mężydłę

Oglądaj
Kalisz i Giertych krytykują PiS i CBA
Kalisz i Giertych krytykują PiS i CBA

Jeśli to prawda, to jest to skandal i przestępstwo - tak politycy opozycji komentują rewelacje posła Antoniego Mężydły, który twierdzi, że próbowano go zwerbować do współpracy z CBA.

- Szef CBA nadzorował werbunek przez swojego funkcjonariusza posła Rzeczypospolitej. To jest nie tylko skandal, to jest przestępstwo, które od dzisiaj powinno być ścigane i dzisiaj prokuratura powinna zabezpieczyć wszystkie dokumenty i materiały - mówił Ryszard Kalisz (SLD).

Wtórował mu Roman Giertych: - To jest kolejny dowód na to, że potrzebna jest komisja śledcza do spraw CBA. Jeżeli prawdą jest to, o czym mówi pan poseł Mężydło, to mamy do czynienia z publicznie ujawnionym przestępstwem funkcjonariuszy jednego z najważniejszych organów państwa, przestępstwem polegającym na nielegalnym podsłuchiwaniu posłów.

mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje