tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kontrola w schronisku grozy. Czy są wszystkie psy?

Kontrola w schronisku grozy. Czy są wszystkie psy?
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Kontrola w schronisku grozy

Inspektorzy weterynaryjni skontrolowali w piątek schronisko w Korabiewicach, gdzie psy i koty trzymane były w fatalnych warunkach. Po interwencji TVN24, warunki w schronisku na razie poprawiły się. Jednak reporter programu "Prosto z Polski" mimo poszukiwań nie odnalazł psa, który jeszcze kilka dni temu przebywał w placówce.

Dramat zwierząt ze schroniska w Korabiewicach pod Żyrardowem ujawniliśmy w środę w programie "Prosto z Polski". Według wolontariuszy i obrońców zwierząt, psy przez lata żyły tam w koszmarnych warunkach - głodowały, zagryzały się, latami nie miały możliwości opuszczenia klatek. Psy nie były sterylizowane, a szczenięta zakopywano żywcem, żeby oszczędzić na uśpieniu.

Po interwencji TVN24 inspektorzy weterynaryjni zapowiedzieli w Korabiewicach kontrolę. W piątek pojawili się tam przedstawiciele Głównego i Wojewódzkiego Inspektoratu Weterytaryjnego. Jakie są jej wyniki, nie wiadomo, bo kontrolerzy nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami po wyjściu ze schroniska.

Nieoficjalnie udało się dowiedzieć, że w obliczu kontroli zadbano o zwierzęta - wymieniono im ściółkę, dostały świeżą wodę i jedzenie. Nie widać było psów, które wymagałyby natychmiastowej pomocy.

Czy wszystkie psy były w schronisku?

Reporterowi "Prosto z Polski" udało się wejść na teren placówki z ukrytą kamerą. Chciał dowiedzieć się o los jednego zwierzęcia - rudego psa, którego widział w schronisku dzień wcześniej. Pies był bardzo wychudzony.

Pracownica schroniska twierdziła, że nie wie, o jakiego psa chodzi i że nie kojarzy takiego zwierzęcia. Nie było go w miejscu, w którym mieszkał poprzednio.

Wizyta w schronisku trwała krótko, bo pracownicy niechętnie pokazywali teren. - Zobaczył pan, co pan chciał zobaczyć. Idziemy - zadecydowała kobieta.

jk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje