tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kolizja z udziałem auta Służby Ochrony Państwa

zobacz więcej wideo »
Kolizja z udziałem auta Służby Ochrony Państwa
Foto: Google Maps | Do kolizji doszło w miejscowości Kolbuszowa na Podkarpaciu

W sobotę w miejscowości Kolbuszowa na Podkarpaciu doszło do kolizji z udziałem auta Służby Ochrony Państwa. W aucie nie było osoby ochranianej. Winny zdarzenia został ukarany sześcioma punktami karnymi i 220-złotowym mandatem.

"Nasz samochód wracał po wykonaniu zadań z Rzeszowa do siedziby SOP w Warszawie. Był to przejazd techniczny, bez osoby ochranianej" - poinformowała Sekcja Komunikacji Medialnej SOP.

Jak dodano, w miejscowości Kolbuszowa na tył auta Służby Ochrony Państwa najechał inny uczestnik ruchu drogowego. Ze względu na to, że do zdarzenia doszło z jego winny został on ukarany przez policję sześcioma punktami karnymi i mandatem w wysokości 220 zł.

"Nikomu nic się nie stało. W naszym samochodzie doszło do pęknięcie zderzaka, było więc to niewielkie zdarzenie drogowe" - zaznaczyła SOP.

Funkcja Służby Ochrony Państwa

1 lutego weszła w życie ustawa, która powołała Służbę Ochrony Państwa w miejsce Biura Ochrony Rządu.

Zadania SOP nie ograniczają się tylko do działań ochronnych VIP-ów i najważniejszych obiektów. Nowa służba ma też zadania polegające na rozpoznawaniu i zapobieganiu przestępstwom m.in. przeciwko Polsce, życiu lub zdrowiu, bezpieczeństwu powszechnemu, bezpieczeństwu w komunikacji, porządkowi publicznemu, zamachom i czynnej napaści, skierowanym przeciwko ochranianym osobom oraz bezpieczeństwu ochranianych obiektów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje