tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS
przeprosiny strona glowna

Kolega ministra szefem Muzeum Westerplatte?

Kolega ministra szefem Muzeum Westerplatte?
Foto: TVN24/mojradny.pl Sławomir Nowak chce załatwić posadę swojemu koledze

Minister w kancelarii premiera Sławomir Nowak docenił 28-latka, który prowadził jego biuro poselskie w Gdańsku. Jako pełnomocnik rządu ds. Muzeum Westerplatte zabiega, by absolwent zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim został dyrektorem tej placówki - pisze "Dziennik".

Maciej Krupa swoją polityczną karierę zaczynał dziewięć lat temu w "Młodych Demokratach" w Gdańsku-Wrzeszczu. Przez ostatnie cztery lata był dyrektorem biura poselskiego Sławomira Nowaka, a od niedawna jest także gdańskim radnym PO.

- Nowak zaproponował mi to stanowisko ze względu na naszą wieloletnią współpracę, ocenę moich umiejętności organizacyjnych i to, że dobrze mu się ze mną współpracuje – wyjaśnia Krupa. A minister w kancelarii premiera dodaje: - Potrzebuję kogoś zaufanego na tym stanowisku.

Brak doświadczenia nie przeszkadza

Z informacji "Dziennika" wynika, że Krupa propozycję już przyjął. - Jestem przekonany, że sobie poradzę. Nie mam doświadczenia, ale moje wykształcenie będzie wystarczające – mówi.

Krupa do tej pory nie miał nic wspólnego z historią. Uważa, że to zaleta. - Będę chłodnym okiem patrzeć na konflikty historyków – przekonuje.

Jarosław Sellin, poseł niezależny, wiceminister kultury w rządzie PiS, żałuje nominacji przypadkowej osoby. - Tym powinien się zajmować ktoś, kto zna problematykę i autentycznie interesuje się historią - mówi poseł.

Zdecyduje minister kultury

Ostateczna decyzja personalna należeć będzie do ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.

Prawdopodobnie wybrana będzie bez konkursu osoba pełniąca obowiązki dyrektora ds. organizacji muzeum. Właściwy dyrektor powołany będzie w przyszłym roku w drodze konkursu.

P.o. dyrektora muzeum będzie zarabiać ok. 9 tys. zł brutto. Taka osoba swoją pracę będzie mogła łączyć z mandatem radnego PO, gdzie otrzymuje 2,5 tys. zł.

Pierwszego września budowę Muzeum Westerplatte zapowiedział premier Donald Tusk. CZYTAJ WIĘCEJ

maki//kwj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje