tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kim jest rzecznik rządu

Kim jest rzecznik rządu
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Jaki powinen być idealny rzecznik?

Agnieszka Liszka, absolwentka Instytutu Dziennikarstwa oraz Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, została rzecznikiem rządu Donalda Tuska. - Kobiecie jest łatwiej, ociepla sytuację - ośmiela nową rzeczniczkę jej dawna poprzedniczka na tej funkcji.

- To może być tylko atutem - mówi Ewa Wachowicz, rzeczniczka rządu za czasów premiera Waldemara Pawlaka w latach 1993-95. - Rzecznik powinien być przezroczysty, to nie są jego uczucia, jego poglądy - radzi Małgorzata Niezabitowska, rzeczniczka gabinetu Tadeusza Mazowieckiego.

Niezabitowska wskazuje, że obecnie urząd rzecznika musi się sprofesjonalizować. Gość TVN24 wskazała także, jakie cechy powinna prezentować Liszka. - Całkowite wyrzeczenie się siebie. Powinna jak najmniej absorbować swoją osobowością, nawet swoim strojem. Ubierać się w sposób stonowany. Tak, żeby jak najbardziej zwracać uwagę na przekaz, a jak najmniej na osobę - stwierdziła Niezabitowska. - Musi być silną osobowością. Urok osobisty zawsze pomaga, ale przede wszystkim musi być odporna - dodała.

Oglądaj
Ewa Wachowicz o zaletach nowej rzecznik
Wideo: TVN24 Ewa Wachowicz o zaletach nowej rzecznik
Podobnie uważa Ewa Wachowicz, która wspomina, że bycie rzecznikiem to ciężka, ale bardzo satysfakcjonująca praca. - Dziennikarze są często zbyt agresywni. Nie akceptujący, że istnieje coś takiego jak "bez komentarza", tak było w moich czasach. Obecnie jest lepiej, jest większe zaufanie polityków do mediów - dodała Wachowicz, ale stwierdziła, że nie obawia się o Agnieszkę Liszkę. - To jest fachowiec i wie, co ma na tej funkcji robić. Mam nadzieję, że będzie dużo zaufania między nią, dziennikarzami, a szefem - stwierdziła była rzecznik rządu Waldemara Pawlaka.

Kim jest Agnieszka Liszka?
Nowa rzecznik rządu jest absolwentką Instytutu Dziennikarstwa oraz Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako dziennikarka Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego, była rzecznikiem prasowym Andrzeja Olechowskiego w kampanii prezydenckiej w 2000 roku i w kampanii samorządowej, a także rzecznikiem prasowym PZU S.A. Związana była także z firmą doradczą McKinsey & Company.

Ogłaszając swój wybór premier Donald Tusk rekomendował ją jako menedżera komunikacji społecznej, absolwentkę kilku uczelni - m.in. Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytetu Warszawskiego oraz uczelni zagranicznych.


kwj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje