tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kilkanaście osób z zarzutami za nielegalnego pokera

Kilkanaście osób z zarzutami za nielegalnego pokera
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Nielegalny turniej pokera przerwany

Kilkanaście osób usłyszało zarzut udziału w nielegalnym turnieju pokera, w którym łącznie uczestniczyło ponad 100 gości. Zidentyfikowano także mężczyznę, który przyznał się do organizacji turnieju.

W turnieju w w klubie Ceremonia w Szczecinie uczestniczyło ponad 100 osób. 22 kilkudziesięciu policjantów i funkcjonariuszy Zachodniopomorskiej Służby Celnej wkroczyło do klubu i przerwało turniej. Na trop nielegalnego pokera wpadli w internecie, gdzie zwoływali się uczestnicy gry.

Zatrzymano wszystkich uczestników imprezy pod zarzutem nielegalnej gry w pokera poza kasynem bez krupiera. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych z 19 listopada 2009 r., wszelkie gry, w których wygrana materialna lub pieniężna zależy od przypadku, powinny być organizowane tylko w kasynach. Gdy odbywają się w innym miejscu są nielegalne.

W sumie ponad 100 osób jest podejrzewanych o organizację i udział w nielegalnym turnieju pokera. Póki co zarzuty usłyszało kilkunastu graczy. Funkcjonariusze zabezpieczyli w klubie materiały do gry w pokera, karty, nakładki, żetony i regulamin turnieju.

Oglądaj
Zdjęcia z zatrzymania pokerzystów z Kontaktu 24
Wideo: Kontakt 24 Zdjęcia z zatrzymania pokerzystów z Kontaktu 24

Organizator: zaprosiłem znajomych na urodziny

Turniej miał być częścią urodzinowej imprezy 50-letniego mężczyzny. Przyznał się on do organizacji turnieju. Grozi mu za to kara pieniężna i kara pozbawienia wolności do lat trzech.

- Zaprosiłem szczecińską pokerową społeczność na moje urodziny - opowiada organizator imprezy, 50-letni mężczyzna. - Wynająłem salę, przy okazji postanowiliśmy się pobawić żetonami w grę w pokera. Potem wpadła służba celna - dodaje.

Według jego relacji, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego przeszukali jego dom, zabezpieczając jego laptop i telefon komórkowy. Przedstawiony mu zarzut to organizacja nielegalnego turnieju pokera.

Mężczyzna utrzymuje, że gra nie odbywała się na pieniądze. Nagrodą dla zwycięzcy miał być puchar ufundowany przez organizatora.

Restauracja: nie byliśmy organizatorem

Elwira Żnieniewicz, menedżer restauracji Ceremonia twierdzi, że restauracja nie była organizatorem imprezy, udostępniała jedynie lokal klientowi. - Wynajęliśmy salę na imprezę okolicznościową, przygotowaliśmy też tort - mówi. Dodaje, że nie zauważyła, by ktoś grał na pieniądze.

mac,jk/tr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje