tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kalendarz imprez urzędników. Nikt miał tego nie widzieć

Kalendarz imprez urzędników. Nikt miał tego nie widzieć
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Kalendarz imprez urzędników

Pracownicy ostródzkiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na pewno lubią swoją pracę. Mają czas na zabawę, relaks i zagraniczne wycieczki. Pamiątką po tych wojażach jest wydany do użytku wewnętrznego kalendarz ze zdjęciami z suto zakrapianych imprez. Wydawnictwo zostało sfinansowane ze środków funduszu socjalnego MOPS-u i nikt postronny nie miał go zobaczyć.

Wydany z okazji 20-lecia ostródzkiego MOPS-u kalendarz miał być przeznaczony tylko dla pracowników. Ale jego zawartość wyciekła i teraz mieszkańcy przecierają oczy ze zdumienia. Wydawnictwo przedstawia bowiem m.in. zakrapiane imprezy pracowników opieki społecznej oraz ich samych, nierzadko w bardzo odważnych pozach. Oprócz śmiałych fotek, w kalendarzu można też przeczytać między innymi o firmowych wycieczkach zagranicznych (urzędnicy w najbliższym czasie wybierają się np. do Paryża i na Hawaje). Są też informacje o liczbie wnucząt, dziadków oraz, ile komu pozostało do emerytury.

Kalendarz służy takiemu celu, jakim jest kalendarz. Jest to materiał biurowy.

Kazimierz Wosiek, szef MOPS-u

Kalendarz osobiście redagował dyrektor ostródzkiego MOPS-u. - Kalendarz służy do takiego celu, jakim jest kalendarz. Jest to materiał biurowy - mówi Kazimierz Wosiek. - A czemu mają służyć takie zdjęcia? - dopytuje reporter TVN24. - To jest materiał biurowy - odpowiada szef MOPS-u.

Bulwersujące, ja bym tego nie zamieścił. Inne nasze jednostki też wydają kalendarze, ale nie są one tak bogato ilustrowane jak ten.

Jan Nosewicz, burmistrz Ostródy

Ten materiał biurowy zniesmaczył nie tylko mieszkańców, ale także burmistrza. - Bulwersujące, ja bym tego nie zamieścił - zarzeka się Olgierd Dąbrowski, wiceburmistrz Ostródy. - Inne nasze jednostki też wydają kalendarze, ale nie są one tak bogato ilustrowane jak ten - dodaje z uśmiechem.

Dyrektor MOPS-u i jego pracownicy są dumni z kalendarza, bo oprócz kompromitujących zdjęć, pokazali też w nim swoją pracę. Jak mówi dyrektor, w wydawnictwie zamieszczono zdjęcia dokumentujące całą historię podległego mu urzędu. Jeżeli chodzi o fotki z imprez, to dyrektor zgadza się, że są "niefortunne" i... przeprasza pracowników za to, że "nie dopilnował", co znalazło się w kalendarzu.

Kalendarz został sfinansowany z funduszu socjalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dyrektor Wosiek zapowiada, że rachunek za jego wykonanie (4 tys. zł) ureguluje z własnej kieszeni, tak przynajmniej twierdzi wiceburmistrz.

tka/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje