tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS
przeprosiny strona glowna

"Jest bardzo duża różnica pomiędzy premierem Morawieckim a prezesem Kaczyńskim"

zobacz więcej wideo »
"Jest bardzo duża różnica pomiędzy premierem Morawieckim a prezesem Kaczyńskim"
Foto: PAP/Rafał Guz | Video: tvn24 Patryk Jaki był gościem "Jeden na jeden"

Wierzę w mądrość i przywództwo prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - stwierdził w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. I oświadczył: - Jest bardzo duża różnica pomiędzy nim a panem premierem.

Patryk Jaki był pytany o doniesienia, według których prezes PiS Jarosław Kaczyński ma mieć wątpliwości co do jego lojalności i dlatego nadal nie wskazał go oficjalnie na kandydata w wyborach na prezydenta Warszawy. Jaki stwierdził, że czytał "takie plotki w gazetach".

- Robię wszystko, żeby lojalnie pracować dla swojego rządu, a że czasem podejmuję decyzje, które niektórym politykom w partii mogą się nie podobać, to jest osobna sprawa - stwierdził. Nie chciał wyjaśnić, co ma na myśli.

- Powiem tak: na pewno wierzę w mądrość i przywództwo prezesa Kaczyńskiego i wierzę w to, że wybierze dobrze. A jak wybierze dobrze, to ja się do tego dostosuję - stwierdził, odnosząc się do wyboru przyszłego kandydata PiS na prezydenta Warszawy.

Jaki pytany, czy wierzy także w "mądrość i przywództwo premiera Morawieckiego", stwierdził, że "wierzy w to, że będzie dobrym premierem". Dopytywany, czy nie powtórzy tych samych słów, jakich użył w stosunku do Kaczyńskiego także wobec Morawieckiego, odpowiedział: - Nie. Uważam, że jest bardzo duża różnica pomiędzy premierem Morawieckim a prezesem Kaczyńskim. Prezes Kaczyński jest osobą, która jest liderem obozu Zjednoczonej Prawicy, który wygrał te wybory. (...) On ma też legitymację pochodzącą z wyborów. Uważam, że on jest liderem Zjednoczonej Prawicy i jest bardzo duża różnica pomiędzy nim a panem premierem.

Dodał jednak, że "wierzy w zdolności" Morawieckiego i "uważa, że radzi sobie całkiem sprawnie".

Pytany o relacje z premierem Morawieckim "ziobrystów", czyli partyjnej frakcji skupionej wokół ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, do której zalicza się Jaki, stwierdził, że "są poprawne". - Żeby wszystkich uspokoić, mogę powiedzieć, że są rewelacyjne - dodał po chwili.

Jaki: sprawa CIECH-u nie jest uderzeniem w premiera

Patryk Jaki zaprzeczył, by przyspieszenie w prokuraturze sprawy domniemanych nieprawidłowości przy prywatyzacji spółki chemicznej CIECH, było uderzeniem w premiera Morawieckiego. W połowie lutego prokuratura postawiła zarzuty sześciu osobom, w tym byłemu wiceministrowi skarbu w rządzie PO-PSL Pawłowi T. Kierowany przez Morawieckiego bank BZ WBK udzielił kredytu na zakup CIECH-u.

- My po prostu walczymy o uczciwe państwo. Tam, gdzie może być jakaś nieuczciwa reprywatyzacja bądź prywatyzacja, to po prostu robimy wszystko co w naszej mocy, aby rozliczyć osoby za to odpowiedzialne i aby polskie państwo było silniejsze - stwierdził.

Oświadczył także, że "nie sądzi", by Morawiecki musiał zeznawać w prokuraturze w tej sprawie.

"Nie miałem żadnych sygnałów, że coś jest nie w porządku" z ustawą o IPN

Jaki, pytany o ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej, stwierdził, że nie miał wpływu na moment jej uchwalenia, czyli w przeddzień Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. - Ministerstwo Sprawiedliwości nie ma kompletnie żadnego wpływu na porządek obrad Sejmu - zastrzegł. Powiedział jednak, że zabiegał o wprowadzenie ustawy do porządku obrad, "przez ten rok czasu, kiedy ta ustawa była mrożona".

- Ze strony izraelskiej ja nie miałem żadnych sygnałów, że coś jest nie w porządku z tą ustawą - podkreślił.

Jaki był pytany o pierwszą notatkę MSZ ujawnioną przez portal Onet.pl, w której opisano krytyczne stanowisko strony amerykańskiej wobec ustawy o IPN. Miała ona powstać na cztery dni przed przyjęciem ustawy.

Jaki oświadczył, że "notatka dotarła do Ministerstwa Sprawiedliwości cztery dni po głosowaniu" w Sejmie. - Mamy na to twarde dowody - podkreślił. - To było na marginesie jakichś innych spraw w tej notatce. Nic nie wskazywało na to, że może wybuchnąć konflikt o takiej randze i sam Izrael, mimo że był w Ministerstwie Sprawiedliwości wielokrotnie przez ostatni rok, tego nie sygnalizował.

Oglądaj
"Nic nie wskazywało na to, że może wybuchnąć konflikt o takiej randze"
Wideo: tvn24 "Nic nie wskazywało na to, że może wybuchnąć konflikt o takiej randze"

OGLĄDAJ CAŁY ODCINEK "JEDEN NA JEDEN"

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
matiga

Tak rodzi się kult jednostki.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   2
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   troll ejbus
   troll ejbus

   DEmokracja to zwielokrotniony kult jednostki.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje