tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Internauci o Waltz: straciła kontakt z rzeczywistością

Internauci o Waltz: straciła kontakt z rzeczywistością
Foto: TVN24 Stolica zakorkowana czy nie? Prezydent Warszawy uważa, że nie jest tak źle

Warszawa nie jest totalnie zakorkowana. Przyjechali koledzy z Gdańska i Krakowa i mówią, że w stolicy jest bardzo fajnie - przekonywała w TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz. Internauci nie mogą uwierzyć: pani prezydent straciła kontakt z rzeczywistością.

Gronkiewicz-Waltz odpierała zarzuty o zakorkowanych ulicach Warszawy, które dla tysięcy mieszkańców są codzienną zmorą. Jak bowiem podkreślała "stolicę chwalili samorządowcy z Gdańska i Krakowa".

- Już nie wiem komu wierzyć - mówiła Gronkiewicz-Waltz. - Wszędzie są remonty, bo są pieniądze z Unii Europejskiej i trzeba je wydać - przekonywała. I dodała: - W tym roku jest bardzo duży skok, jeśli chodzi o korzystanie ze środków unijnych w Warszawie.

Internauci: Czy to żart?

Wypowiedź prezydent stolicy wywołała ogromne oburzenie wśród internautów. Określili ją m.in. jako „czarny humor, bzdury i czystą bezmyślność”. I dowód na to, że Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wie, co się dzieje w mieście, którym zarządza. Dlatego poradzili – nie ukrywając irytacji – by spróbowała przejechać ulicami Warszawy zwłaszcza w godzinach szczytu. – To przecież masakra – uznali zgodnie internauci.

Na ściądze z korków, którą przygotowali dla prezydent stolicy są dziesiątki ulic z różnych części miasta. - Może spróbuje pani przejechać rano z Bemowa na Mokotów. Jeżeli uda się pani zrobić to w mniej niż 60 minut, to gratuluje. Będzie pani mogła powiedzieć, że Warszawa nie jest zakorkowana. Bemowo obecnie jest odcięte od reszty Warszawy – napisał Dyzio. - Zapraszam na przejażdżkę poranną z Tarchomina do Centrum. Wtedy pogadamy o korkach – dodał Zubek.

Internauta abc: - Na Modlińskiej nie ma remontów, a korki są gigantyczne. Przejechanie od ratusza Białołęka do mostu Grota (jakieś 3,5 km) to czasem wycieczka na ok. godzinę.

Korek na Powstańców Śląskich przed wiaduktem, korek na Powstańców Śląskich przed Górczewską, korek na Powstańców Śląskich przed Połczyńską, korek pod wiaduktami na Dźwigowej/Globusowej, korek na Kleszczowej, korek na Łopuszańskiej przed Grójecką, korek na Marynarskiej od Żwirki i Wigury do Galerii Mokotów. Czas jazdy bez korków - 20 minut, z korkami - nawet 2 godziny

Internauta Malkontent

Ściąga dla prezydent Warszawy

Koko poradził: - Proponuję pani prezydent wjazd do miasta samochodem od Al. Jerozolimskich (od strony Poznania). Zobaczy, jak wspaniale wyremontowali pl. Zawiszy, przez który przejazd (od skrętu w Grójecką do placu) zajmuje nawet 40 min. To jest jakieś 500 m. Ktoś powinien ponieść odpowiednią karę za niekompetencję przy planowaniu tego przejazdu. A może pani prezydent miałaby, jakiś pomysł na usprawnienie jednej z głównych tras wjazdowych do miasta? Bo tam, gdzie w innych krajach są autostrady, u nas jest labirynt uliczek i świateł...

Przykłady "śmigania" przez Warszawę: Wtorek: Ursynów (8:20) - Dworzec Gdański (9:20) - czas 60 minut, dystans 13 km (szybciej biegam). W poniedziałek: Przejazd przez Al. Niepodległości: od Metra Pola Mokotowskie (8:30), do wysokości Dworca Centralnego (9:00) - czas 30 minut, dystans 3 km (to mój rekord!!)

Internauta Roma  

Szczegółową trasę, którą powinna się przejechać prezydent stolicy przygotował Malkontent. - Korek na Powstańców Śląskich przed wiaduktem – wyliczył. Potem nie było wcale lepiej: - korek na Powstańców Śląskich przed Górczewską, korek na Powstańców Śląskich przed Połczyńską, korek pod wiaduktami na Dźwigowej/Globusowej, korek na Kleszczowej, korek na Łopuszańskiej przed Grójecką, korek na Marynarskiej od Żwirki i Wigury do Galerii Mokotów. Czas jazdy bez korków - 20 minut, z korkami - nawet 2 godziny.

Ulice jak parkingi

Na liście najbardziej zakorkowanych ulic – godnych uwadze Hanny Gronkiewicz-Waltz – są również ulice: Radzymińska, Al. Solidarności, Niepodległości, św. Wincentego, Kondratowicza, Trasa Toruńska, Wisłostrada, Marszałkowska i Świętokrzyska.

- Zgoda. To nie są korki. Tylko najdłuższe parkingi w Europie na trzech pasach. Warszawa jest jak Bangkok: tyle samo małych brzydkich autek, tak samo brzydkie domu i ulice. Najgłówniejsza ulica miasta, czyli Emilii Plater ma najgorszą nawierzchnię. Wstyd, wstyd, wstyd!!!– podsumował Makotovian.

Sonda

zamknij

"Warszawa nie jest totalnie zakorkowana" - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz. Co sądzisz o jej słowach?

Dziękujemy za oddany głos!

Sonda

zamknij

"Warszawa nie jest totalnie zakorkowana" - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz. Co sądzisz o jej słowach?

Wyniki głosowania

83%
Bzdura, bzdura, bzdura
83%
17%
Zgadzam się z panią prezydent
17%

Oddanych głosów: 11175

mac//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje