tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kolejne zmiany w policji. Nowy komendant w Krakowie

Kolejne zmiany w policji. Nowy komendant w Krakowie
Foto: katowice.szkolapolicji.gov.pl Insp. Tomasz Miłkowski pokieruje krakowską policją

Nowym szefem policji w Krakowie zostanie inspektor Tomasz Miłkowski, którego głównym zadaniem będzie przygotowanie operacji zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży. To także oznacza, że nowy szef policji konsekwentnie wymienia niemal wszystkich komendantów wojewódzkich.

Uroczyste wprowadzenie inspektora Tomasza Miłkowskiego, który dotąd zajmował się logistyką policji na Dolnym Śląsku, odbywa w Krakowie. Zastąpi on komendanta generała Mariusza Dąbka, który jeszcze niedawno uchodził za silnego kandydata do stanowiska komendanta głównego.

Kiedy minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak powierzył kierowanie policji inspektorowi Zbigniewowi Majowi. Ten zdecydował, że konieczna jest wymiana niemal całej elity policji - w tym właśnie generała Mariusza Dąbka.

Na jutro jest z kolei zaplanowana uroczystość wprowadzenia nowego komendanta wojewódzkiego policji. Tym razem w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie stery ma przejąć dotychczasowy szef sztabu policji Jarosław Janiak.

 

Karuzela zmian

Wcześniej nowy komendant główny odwołał komendantów m.in w Rzeszowie, Kielcach, Lublinie, Gdańsku. I według naszych nieoficjalnych informacji ledwie dwóch komendantów, którzy zostali mianowani jeszcze przez ministrów z rządu PO-PSL ma szanse zachować swoje stanowiska.

- W kierownictwie komendy głównej policji nie ma już nikogo w stopniu generała. To oznacza, że nie będzie miał kto nominować policjantów na oficerów - zauważa jeden z naszych rozmówców.
Jak sprawdziliśmy nominalnie w centrali policji pracuje jeszcze dwóch generałów.

Jeden z nich - były zastępca komendanta głównego, wieloletni oficer łącznikowy - generał Władysław Padło odchodzi na emeryturę. Drugi to generał Tomasz Połeć, który do niedawna kierował Generalnym Inspektoratem Transportu Drogowego.

W kraju pozostali nieliczni oficerowie w stopniu generała - w Katowicach, Warszawie, Wrocławiu i w Opolu. Dla porównania w mniej licznej armii (około 92 tysięcy żołnierzy, wobec niemal 100 tysięcy policjantów - red.) pracuje dziś około 100 generałów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje