tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Hasło Kaczyńskiego: "Polska jest najważniejsza"

"Polska jest najważniejsza" - to oficjalne hasło kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS spotkał się dzisiaj z wspierającym warszawskim komitetem społecznym, który przygotował dla niego deklarację wyborczą o tym samym tytule. - Mam poparcie rodziny, państwa, Polaków, którzy podpisali listy z moją kandydaturą. Mam poczucie, że mogę podjąć tej misji - powiedział Kaczyński.

Brzmienie hasła TVN24 najpierw poznała nieoficjalnie, wieczorem potwierdził je rzecznik sztabu wyborczego prezesa PiS, Paweł Poncyljusz występujący w programie "Piaskiem po oczach".

Drugie wyborcze spotkania

Prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się w stolicy z komitetem wspierających go obywateli. Szefowa jego kampanii wyborczej Joanna Kluzik-Rostkowska zaznaczyła na wstępie, że to pierwsza z takich grup.

- Zaczął się pewien ruch społeczny, bardzo wyraźnie to odczuwamy. Mamy nadzieję, że w całej Polsce takie komitety będą powstawać - mówiła Kluzik-Rostkowska.

Oglądaj
Halina Frąckowiak odczytała deklarację poparcia
Halina Frąckowiak odczytała deklarację poparcia

"Polska jest najważniejsza"

Wśród członków komitetu znalazła się Halina Frąckowiak, która rozpoczynając spotkanie przeczytała deklarację poparcia, zatytułowaną: "Polska jest najważniejsza". Komitet tworzą także m.in. satyryk Jan Pietrzak, aktor Jerzy Zelnik, artysta Janusz Kapusta, historyk Michał Kopczyński, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku - Wiesław Johann, aktorka Dorota Lanton, literat Bogusław Nowicki i historyk Andrzej Rachuba.

- Łączy nas Rzeczpospolita, państwo, wolna Polska będąca ucieleśnieniem marzeń pokoleń Polaków, którzy walczyli o niepodległość - czytała piosenkarka. Po niej głos zabrał sam Jarosław Kaczyński.

"Dumna ze swej tożsamości"

Jak dowiedziała się TVN24, właśnie "Polska jest najważniejsza" zostało wybrane na oficjalne hasło kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego.

- Dziękuję. Mam poparcie swojej rodziny, mam państwa poparcie i milionów Polaków, którzy podpisali listy wspierające moją kandydaturę. Mam poczucie, że mogę podjąć się tej misji - mówił podczas spotkania ze swymi zwolennikami kandydat.

- Z usłyszanych w deklaracji słów, najważniejsze dla mnie są te, mówiące o wizji Polski. Nowoczesnej, a jednocześnie kontynuującej tradycje; suwerennej i otwartej na świat; a przede wszystkim - dumnej ze swej tożsamości - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

ŁUD/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje