tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

GUWNO ma kłopoty

GUWNO ma kłopoty
Foto: TVN24 | Video: TVN24 GUWNO też chce rządzić

Gdańska Unia Wyjątkowo Normalnych Obywateli (zapewne o skrócie nazwy nieprzypadkowym) zamierza powalczyć w nadchodzących wyborach samorządowych. Czy jej się uda, nie wiadomo, bowiem PKW komitetu zarejestrować nie chce. Jakie inne jeszcze ciekawe ugrupowania, zwane politycznym planktonem, chcą zmierzyć się z "gigantami" - sprawdził reporter TVN24.

Mało znane i najczęściej nieliczne ugrupowania polityczne, tzw. polityczny plankton łączą najczęściej dwie rzeczy: egzotyczne nazwy i mniej lub bardziej znane programy.

Dbają o zieleń, emerytów i aktywność

W Gdańsku Bartosz Kantorczyk chce wystartować z ramienia Gdańskiej Unii Wyjątkowo Normalnych Obywateli. Może być z tym jednak mały problem ponieważ Państwowa Komisja Wyborcza nie chce zarejestrować komitetu ze względu na niecenzuralny skrót od jego nazwy. - Jest skrót GUWNO, ale jest to przecież przez "u". No komuś może się nie podobać, ale taką nazwę wybraliśmy, o nią walczymy - argumentuje Kantorczyk.

Z kolei w Będzinie Zygmunt Miernik poleca komitet Młodzi Gwarancją Zmian. Polecać może śmiało, bo udało się już ugrupowanie zarejestrować. Ciekawi programu młodzi, żądni zmian ludzie mogą go przeczytać w internecie.

W wyborach samorządowych nie zabraknie także oferty dla emerytów i rencistów. - Program Krajowej Partii Emerytów i Rencistów od 15 lat jest niezmienny - socjal dla tych właśnie grup społecznych - zachęca sekretarz generalny Tadeusz Staniewski.

Każdy, komu zależy na zieleni w mieście, powinien oddać swój głos na Czerwony Wrocław. - W czasie Polski Ludowej były projektowane skwerki, na których mieszkańcy mogli odpocząć po pracy, a teraz te skwerki wyrywa się, zabudowuje - mówi oburzony Krzysztof Kaucz, pełnomocnik komitetu.

Warszawa może poszczycić się komitetem wyborczym Akcja Wspierania Aktywności. Reporterowi nie udało się niestety ustalić jaką konkretnie aktywność ugrupowanie zamierza wspierać.

Przy takim wyborze nie można mieć zatem wątpliwości, że wybory samorządowe dalekie są od nudy. Dowodem na to jest fakt, że GUWNO, kiedy już upora się z rejestracją, zamierza poszukać kandydata na prezydenta Gdańska.

ktom//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje