tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Grad do dymisji, Klich nie

Grad do dymisji, Klich nie
Foto: TVN24 Polacy uważają, że minister skarbu powinien zostac zdymisjonowany

Minister obrony narodowej - obroniony, minister skarbu - do dymisji. Poparcie dla PO - mimo zamieszania wokół stoczni oraz stanu polskiej armii - nadal wysokie. To wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie Faktów TVN.

Kolejność bez zmian. Najwięcej Polaków chciałoby zagłosować na Platformę Obywatelską - 44 proc.

PO pierwsza bez zmian (fot tvn24.pl)

Na drugim miejscu z 24 proc. plasuje się Prawo i Sprawiedliwość. Kolejny na liście - z 9 proc. głosów jest Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na Polskie Stronnictwo Ludowe chce głosować 7 proc. Polaków. Powody do zmartwienia może mieć Paweł Piskorski, szef Stronnictwa Demokratycznego. Na partię, która próbowało w ostatnich miesiącach zamieszać na scenie politycznej, nie zagłosowałby nikt.

6 proc. z Polaków w dniu wyborów krzyżyk postawiłoby przy innych, niż wymienione w sondażu, partiach.

Grad do dymisji

Porażka przy sprzedaży gdańskiej i szczecińskej stoczni inwestorowi z Kataru nie przysłużyło się ministrowi skarbu. Niemal połowa Polaków (47 proc.) uważa, że Aleksander Grad powinien z tego powodu zostać zdymisjonowany. Decyzji takiej nie popiera 36 proc. ankietowanych.

Klich obroniony

Większą przychylność wśród obywateli zyskuje Bogdan Klich.

Tylko 38 proc. Polaków uważa, że w związku z ostatnimi wydarzeniami w Afganistanie, tzn. śmiercią polskiego żołnierza i oskarżeniami o zły stan wyposażenia polskiej armii, minister obrony narodowej powinien przestać pełnić swoje stanowisku. Pomysłu dymisji nie popiera 49 proc. badanych.

"Zły" rząd?

Na temat pracy premiera Polacy mają uczucia mieszane: pozytywne ocenia ją 48 proc. (41 proc. raczej dobrze, a 7 proc. zdecydowanie dobrze), negatywnie - 47 proc. ( 31 proc. raczej źle, 16 proc. zdecydowanie źle).

Najgorzej w oczach Polaków wypada jednak praca całego rządu PO-PSL. Ponad połowa, bo 51 proc. ocenia ją jako złą (decydowanie źle 16 proc., raczej źle 35 proc. Zdecydowanie pozytywne zdanie nt. koalicji ma tylko 4 proc. ankietowanych.

Sondaż na zlecenie Faktów TVN przez przez Millward Brown SMG/KRC, przeprowadzono 19 sierpnia 2009 roku na reprezentatywnej próbie 1017 Polaków.

nsz/ola

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje