tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Gosiewska jednak wystartuje do Senatu?

Gosiewska jednak wystartuje do Senatu?
Foto: TVN24 Beata Gosiewska prawdopodobnie wystartuje z list PiS do Senatu

Beata Gosiewska, wdowa po liderze świętokrzyskiego PiS Przemysławie Gosiewskim, który zginął w katastrofie smoleńskiej, będzie prawdopodobnie kandydować z listy PiS w wyborach do Senatu. Informację tę przekazała PAP powołując się na źródła zbliżone do świętokrzyskiego PiS.

Jak twierdził informator PAP, Gosiewska mogłaby wystartować z okręgu obejmującego południowe powiaty województwa świętokrzyskiego.

O ewentualnym starcie Beaty Gosiewskiej pisała wcześniej również "Gazeta Wyborcza". Sama zainteresowana nie chciała jednak komentować sprawy.

Kandydatem do Senatu na północy regionu jest były wicewojewoda świętokrzyski i członek zarządu województwa, dziś radny sejmiku wojewódzkiego, Lech Janiszewski. Do startu w okręgu obejmującym Kielce i powiat kielecki typowany jest senator Adama Massalski. Nie wiadomo jeszcze, czy na pewno zdecyduje się na start wyborach ze względu na stan zdrowia i pracę zawodową.

Fakt, że świętokrzyskie środowisko Prawa i Sprawiedliwości chciałoby startu w wyborach do Senatu wdowy po Gosiewskim potwierdził w rozmowie z PAP poseł Krzysztof Lipiec.

Kempa "motorem" listy

Pełnomocnik zarządu świętokrzyskiego PiS poseł Beata Kempa przedstawiła centrali partii listę z propozycjami nazwisk kandydatów w wyborach do Sejmu.

Lista - zaproponowana w układzie alfabetycznym - liczy 32 nazwiska, znalazło się na niej 12 kobiet. Kilkanaście kandydatur jest także na "liście rezerwowej".

"Motorem" świętokrzyskiej listy PiS ma być Kempa. Jak mówił Lipiec, świętokrzyscy politycy ugrupowania "w pełni" popierają start posłanki z pierwszego miejsca listy wyborów do Sejmu.

Wśród kandydatów znalazło się sześcioro z siedmiorga posłów z regionu, którzy obecnie zasiadają w sejmowych ławach: Halina Olendzka, Maria Zuba, Andrzej Bętkowski, Marek Kwitek, Krzysztof Lipiec, Jarosław Rusiecki. O reelekcję nie będzie ubiegał się poseł Waldemar Wrona.

jk/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje