tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Gomułka chciał być premierem"

"Gomułka chciał być premierem"
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Gronkiewicz-Waltz: Gomułka chciał być premierem

- Stanisław Gomułka jest uparty i jeśli się nie stosuje do jego sugestii, obraża się – oceniła byłego wiceministra finansów Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Jej zdaniem "w sensie formalnym, nie merytorycznym" Gomułka miał ambicje bycia premierem.

- Dymisja prof. Gomułki jest naturalna. Znam go, bo był moim doradcą w NBP. Jest człowiekiem niezwykle upartym, taka jego uroda, i jeśli się nie stosuje do jego zaleceń, on uważa że się błądzi i wyraża swoje niezadowolenie – podsumowała prezydent stolicy.

"Gomułka miał parcie na szkło"

Gronkiewicz-Waltz potwierdziła, że bezpośrednią przyczyną odejścia Gomułki był spór o prywatyzację szpitali (czytaj więcej). Jak dodała, w tej sprawie nie podziela stanowiska swojego byłego doradcy. - Jestem przeciwniczką tej wersji prywatyzacji szpitali. Nie można sobie pozwolić na to, by wszystkie szpitale były niepubliczne – stwierdziła.

Ponadto, jej zdaniem, prof. Gomułka wykazywał zbyt wielką samodzielność w publicznych wypowiedziach. - Nie uzgadniał ze swoim szefem wystąpień, koncepcji, wywiadów. Miał parcie na szkło, i minister finansów też tego nie wytrzymał - oceniła. – Mówiłam Rostowskiemu: z Gomułką łatwo nie będzie – dodała.

"Z Euro 2012 zdążymy"

Pytana o stan przygotowań do Euro 2012, prezydent stolicy zaprezentowała urzędowy optymizm. - Wymieniamy autobusy, kończone są estakady, w planach most północny i druga linia metra, która ma być gotowa tuż przed 2012 rokiem – wyliczyła. Jak dodała, za Stadion Narodowy nie odpowiada, ale jej zdaniem będzie gotowy na czas. A pierwsze wrażanie, że na Stadionie XX-lecia nic się nie dzieje wynika z tego, że trwa teraz niezbędna papierkowa robota. – Wszędzie, w Grecji, Portugalii, nawet w Szwajcarii, obiekty budowane są na ostatni moment. Wszystkie te państwa miały takie same problemy. To tak jak student, który nie ważne ile uczy się na egzamin, miesiąc czy dzień przed, ważne żeby zdał – podzieliła się niezbyt pedagogiczną refleksją prezydent.

"Nie podobało mi się to nękanie prezydenta"

Pytana o kontrowersje wokół raportu o stanie zdrowia prezydenta, Gronkiewicz-Waltz skrytykowała swojego klubowego kolegę, który rozpoczął temat. - Mnie to nękanie prezydenta nie odpowiada. Powiedziałam to Januszowi Palikotowi. Jako koleżanka z partii, nie wiceszefowa – zastrzegła.

Prezydent stolicy wyraziła też gotowość do umieszczenia w internecie wyników swoich badań.

kaw//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje