tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Giertych podłączył się pod inną manifestację

Giertych podłączył się pod inną manifestację
Foto: tvn | Video: tvn Relacja reportera "Faktów", Pawła Płuski

Inicjatywa lidera LPR, która ma skłonić premiera do uwolnienia Janusza Kaczmarka, już jest legalna. Protestujący przyłączyli się do stojącego przed KPRM od 16 sierpnia namiotu byłego posła Zbigniewa Nowaka, który zgodę na manifestację posiadał.

Już legalne miasteczko

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie chciała sama zalegalizować miasteczka, ale lider LPR znalazł inne wyjście.

Oglądaj
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Wideo: TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz

"Biało-czerwone" miasteczko po prostu podłączyło się do innej, zalegalizowanej już wcześniej demonstracji byłego posła Zbigniewa Nowaka. Nowak, znany tropiciel prawdziwych i domniemanych afer korupcyjnych, autor "Raportu Nowaka" uzyskał pozwolenie na na demonstrację przed kancelarią premiera od 17 sierpnia do 16 października.

Roman Giertych potwierdził w "Magazynie 24 Godziny" w TVN24, że podłączyli się. - Nowak dostał zgodę na kilkaset osób do kilka tysięcy spokojnie. Mamy więc zgodę, a że poprzez kruczek prawny, od tego jesteśmy adwokatami, żeby wykorzystywać sytuacje - stwierdził w TVN24.

Trzy namioty na krzyż

Na razie "miasteczko" nie robi wielkiego wrażenia - zwłaszcza w porównaniu z lasem pielęgniarskich namiotów w czerwcu. Przed kancelarią do wieczora stanęło zaledwie kilka namiotów. Początkowo wśród demonstrantów dominowali politycy (m.in. Andrzej Lepper, Roman Giertych, Andrzej Lepper, Wojciech Wierzejski i Mirosław Orzechowski) i... dziennikarze. Jednak liderzy LPR są optymistami. Zapowiadają, że noc przed kancelarią spędzi przynajmniej 100 osób.

Oglądaj
Giertych: Biało-czerwone miasteczko przeciwko Kaczyńskiemu
Giertych: Biało-czerwone miasteczko przeciwko Kaczyńskiemu

Zgromadzeni przed kancelarią chcą zademonstrować swój protest przeciw, jak mówią, "bezprawnemu zatrzymaniu" Kaczmarka, Konrada Kornatowskiego i Jaromira Netzla. Trzymają transparenty, na których widnieją m.in. napisy: "PiS - podsłuch i szantaż" oraz "PiS - pomówienia i spiski".

- To przypomina mi czasy stalinowskie, gdy sąsiad na sąsiada coś złego powiedział i już go zabierano. Jak powiedział w telewizji premier Giertych: tak rodziły się totalitaryzmy. Trzeba zaprotestować i dlatego przyszłam - powiedziała reporterce TVN24 jedna z manifestujących.

- Biało-czerwone miasteczko będzie pod Kancelarią Premiera cały dzień, całą noc aż do skutku. Walczymy o wolną Polskę. Apeluję do mieszkańców Warszawy, by się do nas przyłączyli - wzywał wcześniej lider LPR.

Oglądaj
Giertych: PiS użyło policji i prokuratury do wyeliminowania politycznych przeciwników
Wideo: TVN24 Giertych: PiS użyło policji i prokuratury do wyeliminowania politycznych przeciwników
.

Giertych: Kaczyński jak Łukaszenko i Lenin

Według szefa LPR, Janusz Kaczmarek jest niewinny. Został zatrzymany pod fikcyjnymi zarzutami i stał się kozłem ofiarnym, by udowodnić chore racje Jarosława Kaczyńskiego. - Dziś demokratyczne standardy zostały zamienione przez grupę bandytów, gangsterów politycznych w farsę. Zamarzyło im się to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, gdzie Łukaszenko wsadza do więzienia swoich przeciwników politycznych - skomentował zatrzymanie byłego szefa MSWiA Giertych.

Demokratyczne standardy zostały zamienione przez grupę bandytów, gangsterów politycznych w farsę. Zamarzyło im się to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, gdzie Łukaszenko wsadza do więzienia swoich przeciwników politycznych

giert

Podkreślił, że to, co się dziś zdarzyło to największy skandal od 18 lat. - W sensie świadomości i politycznej linii, PiS staje się nowym ugrupowaniem bolszewickim, które wprost nawiązuje do działań Służby Bezpieczeństwa, Urzędu Bezpieczeństwa, a przede wszystkim do działań Lenina, który nakazywał w ten sposób niszczyć przeciwników politycznych - grzmiał Giertych. - To, że ci panowie powołują się na ideały "Solidarności", nic nie znaczy. Nie liczą się słowa, ale czyny. "Solidarność" - ten wielki ruch nie zmierzał do tego, panie premierze, żeby organizować masowy podsłuch konkurentów politycznych, aresztować ludzi pod fałszywymi zarzutami, organizować prowokacje, inwigilacje, publicznie kłamać - stwierdził lider LPR.

Sonda

zamknij

Czy dołączysz do "biało-czerwonego miasteczka"?

Dziękujemy za oddany głos!

Sonda

zamknij

Czy dołączysz do "biało-czerwonego miasteczka"?

Wyniki głosowania

18%
Tak, to słuszna inicjatywa i chętnie ją poprę
18%
12%
Zgadzam się, że Kaczmarek nie powinien zostać zatrzymany, ale z zasady nie biorę udziału w protestach
12%
41%
Zgadzam się, że Kaczmarek nie powinien zostać zatrzymany, ale z Gierytychem i Lepperem mi nie po drodze
41%
29%
Nie, Kaczmarek został zatrzymany zgodnie z prawem i nie ma przeciw czemu protestować
29%

Oddanych głosów: 2434

kaw, mac

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje