tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Generał Janicki wstąpił do Platformy. Aby "walczyć o ważne sprawy"

zobacz więcej wideo »
Generał Janicki wstąpił do Platformy. Aby "walczyć o ważne sprawy"
  • Tomasz Siemoniak o wstąpieniu gen. Janickiego do POTomasz Siemoniak o wstąpieniu gen. Janickiego do PO
  • Janicki o tym, dlaczego wstąpił do POJanicki o tym, dlaczego wstąpił do PO
Foto: Twitter - @Grzegorz_Lipiec | Video: tvn24 Generał Marian Janicki wstąpił do PO

Były szef Biura Ochrony Rządu, generał Marian Janicki wstąpił do PO - poinformował w poniedziałek w Krakowie wiceszef Platformy Tomasz Siemoniak. - Zamierzam czynnie uczestniczyć w naprawie sytuacji w służbach mundurowych i służbach specjalnych - zapowiedział Janicki.

- Generał Marian Janicki zdecydował się na wstąpienie do Platformy Obywatelskiej, chcąc razem z nami walczyć o ważne sprawy dla Polski. Bardzo się z tego cieszę - podkreślił Siemoniak na wspólnej z Janickim konferencji prasowej w Krakowie. Dodał, że były szef BOR będzie wzmocnieniem dla jego ugrupowania.

Siemoniak dodał, że wstąpienie Janickiego do PO to "potwierdzenie, że byli żołnierze angażują się w sprawy obywatelskie". - Spotykam się z dowódcami, którzy mogliby być na emeryturze, ale uważają że sprawy w polskiej armii idą w tak złym kierunku, że nie chcą siedzieć z założonymi rękami - powiedział były minister obrony narodowej.

"Za chwileczkę nie będziemy mieli służb mundurowych"

Sam Janicki powiedział, że w Platformie ma zamiar "czynnie uczestniczyć" w naprawie obecnej sytuacji w służbach mundurowych i służbach specjalnych w kraju. - To wszystko w tej chwili idzie w złym kierunku. Za chwileczkę nie będziemy mieli służb mundurowych. Będziemy mieli namiastkę tego, co powinno być - ocenił były szef Biura Ochrony Rządu.


 


- Wydarzenia z kilkunastu miesięcy w naszym kraju, a szczególnie bliskie mojemu sercu sprawy służb mundurowych i to co się z nimi aktualnie dzieje, skłoniły mnie do tego (żeby wstąpić do PO - red.). Uważam, że moja wiedza, doświadczenie i moja kariera mogą się przydać największej partii opozycyjnej, żeby po wygraniu wyborów to wszystko naprawić - stwierdził.

 

Oglądaj
Janicki o tym, dlaczego wstąpił do PO
Wideo: tvn24 Janicki o tym, dlaczego wstąpił do PO

Generał Janicki pełnił funkcję szefa BOR w latach 2007-2013. Zrezygnował po 25 latach służby, więc automatycznie przeszedł na emeryturę. Ówczesna opozycja zarzucała mu zaniedbania ze strony Biura Ochrony Rządu w przygotowaniu prezydenckiej wizyty w Katyniu w kwietniu 2010 roku.

10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem zginął śp. prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria i 94 inne osoby zasłużone dla polskiej polityki, kultury i życia publicznego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje