tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Ewa Ewart "Niezwykłą Osobowością 2014"

Ewa Ewart "Niezwykłą Osobowością 2014"
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Ewa Ewart od lat współpracuje z TVN24

Dziennikarka TVN24 Biznes i Świat Ewa Ewart wśród laureatów nagród "Niezwykłe Osobowości 2014", które po raz pierwszy przyznało Europejskie Forum Przedsiębiorczości. Inni laureaci to założycielka PAH Janina Ochojska i podróżnik Jacek Pałkiewicz.

Nagrody "Niezwykłe Osobowości" zostały rozdane po raz pierwszy. Ich laureatami są przedstawiciele życia publicznego, których "pasja i niepowtarzalna osobowość doprowadziły do sukcesu w wymiarze sięgającym szeroko rozumianej potrzeby społecznej i dobra człowieka".

Nagroda za dokumenty w TVN24

Ewa Ewart, która odebrała jedną z nagród, to wieloletnia dziennikarka TVN24, a od początku tego roku także TVN24 Biznes i Świat. Jest reżyserką i producentką, w kanale TVN24 Biznes i Świat sygnuje swoim nazwiskiem cykl filmów dokumentalnych.

3 sierpnia na antenie TVN24 Biznes i Świat został wyemitowany film w jej reżyserii, "Zdobyć miasto" - historia jednego z brytyjskich lotników zrzucających pomoc dla powstańczej Warszawy w 1944 roku. Film zostanie powtórnie pokazany, tym razem na antenie TVN w niedzielę 28 września o godz. 23. Dzień wcześniej pojawi się na antenie brytyjskiej BBC.

Ewart jest związana z mediami od ponad 30 lat. Pracowała m.in. w Hiszpanii, a od 1992 r. była dziennikarzem dochodzeniowym BBC. Po związaniu się z telewizją TVN24 została nagrodzona m.in. nagrodą im. Andrzeja Woyciechowskiego za cykl "Dokumenty Ewy Ewart". W tym samym roku dostała też Wiktora.

Polska Akcja Humanitarna doceniona

W czwartek tytułem "Niezwykła Osobowość 2014", oprócz Ochojskiej, Ewart i Pałkiewicza, nagrodzono fotografa i dziennikarza Czesława Czaplińskiego oraz Inarę Wiłkaste - łotewską przedsiębiorcę, która – jak podali organizatorzy – jest ofiarą prześladowań ze strony władz swojego kraju.

Wręczono również nagrodę "Temidy" byłemu sekretarzowi Rady Europy dr. Walterowi Schwimmerowi za wkład w walkę o prawa człowieka.

- To wyróżnienie jest dla całej naszej fundacji i wszystkich pracowników, wolontariuszy i ofiarodawców - bo my, Polska Akcja Humanitarna, możemy czynić tyle dobrego na świecie, właśnie dzięki temu, że działamy wszyscy razem - powiedziała Ochojska podczas gali rozdania nagród w stołecznym teatrze Capitol.

Europejskie Forum Przedsiębiorczości, które przyznaje nagrody, to założyciel i administrator Klubu Integracji Europejskiej. Głównym celem działalności Klubu jest integracja środowiska przedsiębiorców oraz szerzenie idei odpowiedzialnego biznesu w Polsce.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
krystyna_zbylut

Wspaniali ludzie

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje