tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Dwie pielęgniarki przerwały głodówkę

Dwie pielęgniarki przerwały głodówkę
Foto: TVN24/Archiwum Głodująca pielęgniarka zasłabła

Przed godziną 21 w poniedziałek jeszcze jedna z sześciu głodujących pielęgniarek została przewieziona do szpitala. Wcześniej w szpitalu spędziła już klika godzin Anna Juszczak z Kalisza, która zasłabła w "białym miasteczku". Obie rozpoczęły głodówkę jeszcze w poprzednim tygodniu.

Oglądaj
Kolejna pielęgniarka zasłabła
Wideo: TVN24 Kolejna pielęgniarka zasłabła
Pielęgniarka trafiła na kilka godzin do szpitala przy ul. Banacha z powodu lekkiego odwodnienia i zasłabnięcia. Została zwolniona około godziny 15 i wyjechała wraz z koleżankami do rodzinnego Kalisza.

Anna Juszczak powiedziała Radiu Merkury, że w szpitalu miała wykonane badania podstawowe i kontrolne, podano jej kilka kroplówek z elektrolitami. Kobieta uważa, że jej strajk głodowy nie był porażką i podkreśla, że protest będzie miał kontynuację, bo już są kolejne pielęgniarki, które chcą rozpocząć głodówkę.

- Czuję się już bardzo dobrze, chociaż jestem osłabiona - powiedziała wieczorem. Przyznała, że odczuwa jeszcze lekkie zawroty głowy. Jak powiedziała, w razie potrzeby nie zamierza zrezygnować z udziału w protestach pielęgniarek, ale to zależy, kiedy "dojdzie do siebie".

W namiotowym "białym miasteczku" pod budynkiem kancelarii premiera nadal głodówkę prowadzi cztery pielęgniarek. Poniedziałek jest 14. dniem protestu i 7 doba głodówki pielęgniarek w Warszawie.

apl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje