tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Drzewiecki podejmie męską decyzję"

"Drzewiecki podejmie męską decyzję"
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Andrzej Halicki

Zdaniem posła platformy Andrzeja Halickiego, jeszcze w poniedziałek minister sportu Mirosław Drzewiecki podejmie "męską decyzję". Czy to znaczy, że odejdzie? Janusz Palikot w RMF FM stwierdził, że nie ma wątpliwości, iż minister postanowił już złożyć dymisję.

Jeśli zna się ministra Drzewieckiego, to jaką decyzję może on podjąć?

rzeczniczka ministra sportu

Oglądaj
Powinien podać się do dymisji, uważa prezydent Warszawy
Wideo: TVN24 Powinien podać się do dymisji, uważa prezydent Warszawy

Niezależnie od tego, jaki miał wpływ - która wersja jest prawdziwa - a ile on miał wpływ, na ile zawinili urzędnicy, to niestety tak jest rola osób publicznych, że ponosi się odpowiedzialność polityczną nawet za urzędników.

prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz

- Minister Drzewiecki ogłosi swoją decyzję. Na pewno będzie to męska decyzja. Czasem musi boleć także sytuacja, w której ten klaps jest nie do końca sprawiedliwy. Ale ten poziom zaufania, którym Polacy obdarzyli Platformę właśnie dlatego, że te standardy są ważne, wymaga również takiej obowiązkowości - powiedział poseł Halicki w "Poranku" TVN24.

Wiele wskazuje więc na to, że Mirosław Drzewiecki podjął już decyzję, którą poznamy na poniedziałkowej konferencji prasowej, przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów.

Odpowiedzialność polityczna

Podobnego zdania jest zresztą poseł Janusz Palikot. - Rozmawiałem z nim, ale to była prywatna rozmowa i to nie upoważnia mnie do przekazania takiej informacji. Mam takie poczucie, że on się poda do dymisji - powiedział w RMF FM.

Palikotowi wtóruje prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, która w TVN24 stwierdziła, że minister Drzewiecki powinien podać się do dymisji. - Niezależnie od tego, jaki miał wpływ - która wersja jest prawdziwa - na ile on miał wpływ, na ile zawinili urzędnicy, to niestety taka jest rola osób publicznych, że ponosi się odpowiedzialność polityczną nawet za urzędników. Z punktu widzenia czystości sytuacji on już zdaje sobie sprawę, że powinien podać się do dymisji, dla dobra premiera, Platformy i dla obywateli.

Konferencja ministra sportu Mirosława Drzewieckiego odbędzie się w poniedziałek o godzinie 11.00 w siedzibie Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie.

sm//kdj/tr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje