tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Dla gazet liczą się tylko Komorowski i Kaczyński

Blisko 50 artykułów, w których pada przynajmniej jedno nazwisko kandydata na urząd prezydenta, zamieściły na swoich pierwszych stronach w ostatnim tygodniu najważniejsze polskie dzienniki. O którym pisano najwięcej? Oczywiście o Bronisławie Komorowskim i Jarosławie Kaczyńskim. Z badania firmy "Newton Media", która prześledziła ostatnie "jedynki" gazet, wynika, że inni kandydaci przez kampanię idą niemal niezauważeni.

Badanie "Newton Media" objęło pierwsze strony siedmiu największych polskich dzienników - "Polski The Times", "Gazety Wyborczej", "Rzeczpospolitej", "Dziennika Gazety Prawnej", "Faktu", "Super Expressu" i "Naszego Dziennika" - w dniach od 17 do 22 maja. Najczęściej nazwiska kandydatów pojawiały się na czołówkach pierwszej z wymienionych gazet. Przez sześć dni takich artykułów było aż 15.

Dominatorzy

Ile o kim?/tvn24.pl

W sumie artykułów, w których nazwisko któregoś z 10 kandydatów na najważniejszy urząd w państwie pada przynajmniej jeden raz, ukazało się w ostatnim tygodniu dokładnie 47. Najrzadziej można było je przeczytać w "Dzienniku Gazecie Prawnej" (2), "Gazecie Wyborczej" i "Rzeczpospolitej" (po 5). Najbardziej intensywnym dniem, jeśli chodzi o artykuły z wyborami w tle, był wtorek (18.05). To wtedy ukazał się w "Polsce" tekst, w którym komentowano reakcję premiera Donalda Tuska na prezentację komitetu honorowego Bronisława Komorowskiego.

Wtorek był także jedynym dniem, w którym nazwiska dwóch cieszących się najwyższym sondażowym poparciem kandydatów - czyli Jarosława Kaczyńskiego i właśnie Komorowskiego - pojawiały się na czołówkach dokładnie tyle samo razy (po osiem).

Co ciekawe, to właśnie liderzy PO i PiS w walce wyborczej zdominowali we dwóch wyborczy przekaz w prasie. Nazwisko Komorowskiego padało w 31 artykułach (41 proc. spośród wszystkich kandydatów) a Kaczyńskiego 28 razy (36 proc.). Najgorszym pod tym względem dniem był dla nich czwartek (20.05) - odpowiedni jeden tekst z nazwiskiem kandydata PiS i zero z nazwiskiem marszałka Sejmu. Dziewięć razy na czołówkach dzienników wymieniano nazwisko Andrzeja Olechowskiego, a cztery razy Grzegorza Napieralskiego. O pozostałych kandydatach pisano się na pierwszych stronach gazet rzadziej niż trzy razy, a o trzech (Bogusławie Ziętku, Andrzeju Lepperze i Konradzie Morawieckim) ani razu.

Wszystkie informacje na temat wyborów prezydenckich 2010, 24 godziny na dobę, można zobaczyć w SPECJALNYM SERWISIE www.tvn24.pl/wybory

Weź udział w akcji tvn24.pl i onet.pl "Krótka piłka - zapytaj kandydata" - sprawdź TUTAJ, jak to zrobić.

Sonda

zamknij

W najbliższych wyborach prezydenckich zagłosuję na:

Wyniki głosowania

1%
Bogusława Ziętka
1%
1%
Marka Jurka
1%
20%
Jarosława Kaczyńskiego
20%
39%
Bronisława Komorowskiego
39%
21%
Janusza Korwin-Mikkego
21%
1%
Andrzeja Leppera
1%
0%
Kornela Morawieckiego
0%
7%
Grzegorza Napieralskiego
7%
9%
Andrzeja Olechowskiego
9%
1%
Waldemara Pawlaka
1%

Oddanych głosów: 565822

ŁOs//mat/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje