tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Boni też dostał obstawę

Boni też dostał obstawę
Foto: TVN24 Boni pod ochroną BOR

Michał Boni również dostał ochronę BOR. To już drugi - po wiceministrze finansów Jacku Kapicy - wysoki urzędnik, któremu przydzielono obstawę w związku z pracami nad ustawą hazardową.

BOR nie zaprzeczyło nieoficjalnym informacjom PAP, ale szczegółów podać nie chciało. Rzecznik Dariusz Aleksandrowicz powołał się jedynie na art. 2 ustawy o BOR, zgodnie z którym szef MSWiA może podjąć decyzję o objęciu ochroną Biura innych osób niż prezydent, marszałek Sejmu, Senatu, premier, minister SWiA oraz spraw zagranicznych ze względu na dobro państwa.

Ochrona w związku z ustawą hazardową

Według informatora PAP, przyznanie ochrony Kapicy i Boniemu ma związek z pracami nad tzw. ustawą hazardową. Tydzień temu rząd przyjął założenia do tego projektu. Nowa ustawa hazardowa ma doprowadzić do delegalizacji gier na automatach poza kasynami i ma wprowadzić zakaz urządzania wideoloterii. Chodzi m.in. o walkę z hazardem wśród osób poniżej 18. roku życia i wyższe podatki dla branży hazardowej. Rząd chce też zaostrzenia zakazu reklam hazardu i podmiotów organizujących gry hazardowe.

Premier przedstawiając założenia projektu zapowiedział, że będzie rekomendował posłom i senatorom przeprowadzenie prac nad nim "bez poprawek, w trybie natychmiastowym".

Kapica kontra biznesmeni

O przyznaniu ochrony Kapicy napisała czwartkowa "Rzeczpospolita".

Wiceministrowi podlega Departament Służby Celnej w Ministerstwie Finansów, który zajmuje się m.in. sprawami związanymi z hazardem. Wiceminister chciał doprowadzić do nałożenia dodatkowych opłat na automaty do gier hazardowych, za co - według "Rzeczpospolitej" - biznesmeni Ryszard Sobiesiak i Sławomir Kosek usiłowali doprowadzić do jego dymisji.

Z ujawnionych przez Kancelarię Premiera dokumentów wynika, że to Kapica powiedział szefowi rządu, że były naciski na resort finansów w sprawie nowelizacji ustawy hazardowej, a sprawą interesował się m.in. Zbigniew Chlebowski i Adam Szejnfeld.

kaw/tr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje