tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Będzie się tłumaczył z pracy dla córki Sobiesiaka

Będzie się tłumaczył z pracy dla córki Sobiesiaka
Foto: TVN24 Śledczy od hazardu przesłuchają dziś byłych szefów TS

Byli prezesi Totalizatora Sportowego: Sławomir Sykucki i Jacek Kalida staną w piątek przed komisją hazardową. Pierwszy z nich miał być zaangażowany w umieszczenie w zarządzie TS córki biznesmena od hazardu Ryszarda Sobiesiaka.

Sykucki zanim został prezesem TS był urzędnikiem resortu finansów w Departamencie Gier Losowych i Zakładów Wzajemnych. To właśnie m.in. z nim - według materiałów CBA - biznesmen Ryszard Sobiesiak miał rozmawiać na temat umieszczenia w zarządzie TS swojej córki Magdaleny.

W dokumentach CBA znajduje się także stenogram z podsłuchanej rozmowy Sykuckiego i Sobiesiaka, podczas której były prezes Totalizatora Sportowego mówił: Można tak podzielić rynek, że TS będzie miał pieniądze i wszyscy prywatni będą mieli, Magda tylko się musi trochę słuchać".

Były szef CBA Mariusz Kamiński, zeznając w styczniu przed komisją hazardową ocenił, że chodziło o "nieformalne podzielenie rynku".

Zagadkowa nowelizacja

Śledczy mają nadzieję, że dowiedzą się w końcu, kto przygotował projekt nowelizacji ustawy hazardowej z 2006 r., który obniżał opodatkowanie wideoloterii.

Chodzi o propozycję, która za pośrednictwem m.in. ówczesnego szefa komitetu stałego Rady Ministrów Przemysława Gosiewskiego z PiS trafiła do resortu finansów. Były wiceszef tego ministerstwa Marian Banaś zeznał, że przed przekazaniem go Gosiewskiemu dostał go od prezesa Totalizatora Sportowego.

Kalida - jak wynika z zeznań byłego wiceszefa kancelarii prezydenta Roberta Draby - chciał, by Lech Kaczyński wyszedł z inicjatywą ustawodawczą w sprawie ustawy hazardowej, podczas gdy nad nowelizacją - na przełomie 2006 i 2007 r. - pracował specjalny zespół w Ministerstwie Finansów.

Gdy mu odmówiono, skierował do Kancelarii Prezydenta uwagi do projektu, nad którym pracowano w resorcie finansów.

mac//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje