tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Bartoszewski: PiS szmaci III Rzeczpospolitą

Bartoszewski: PiS szmaci III Rzeczpospolitą
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Władysław Bartoszewski zarzuca władzy "szmacenie III RP"

- Osądzanie Beaty Sawickiej nie powinno się odbywać aurze walki partyjnej, chyba że ktoś ma mentalność karła moralnego – powiedział w "Magazynie 24 godziny" TVN24 Władysław Bartoszewski. I dodał: - PiS szmaci III Rzeczpospolitą.

Gość Magazynu ostro skrytykował PiS za - jego zdaniem - rozegranie w kampanii wyborczej sprawy Beaty Sawickiej, byłej już posłanki PO złapanej na braniu łapówki. – Ta sprawa to wina i błąd człowieka. To ubolewania godna afera, która pokazuje małość karłów, grających rolę pseudo-Dostojewskiego dla ubogich w inscenizacji nieszczęścia ludzkiego – stwierdził profesor Bartoszewski. - Osądzanie tego typu czynów nie powinno się odbywać aurze walki partyjnej, chyba że ktoś ma mentalność karła moralnego, i to w aurze odnowy moralnej – dodał.

Oglądaj
O moralnych karłach
Wideo: TVN24 O moralnych karłach

Osądzanie tego typu czynów nie powinno się odbywać aurze walki partyjnej, chyba że ktoś ma mentalność karła moralnego, i to w aurze odnowy moralnej.

bartoszewski

Pytany, czy te mocne słowa opisują braci Kaczyńskich, Bartoszewski zaprzeczył. – Ja tego nie powiedziałem. W swoim czasie stwierdziłem coś o dewiantach i kilka osób się obraziło - uderz w stół. Zresztą premier mówi, że o tej akcji nie wiedział – stwierdził profesor. I dodał: - A skoro nie wiedział, świadczy to jedynie o jego niekompetencji.

Jarosław Kaczyński nie jest premier, a prezesem walczącej partii. Jest bardzo inteligentny, a zarazem zakompleksiony, antypatyczny i arogancki. Zdolny do wielu rzeczy. PiS szmaci III Rzeczpospolitą

bar3

Dodał, że "pewne przejawy i zachowania ludzi u władzy wskazują na kalectwo i dewiację moralną". – Zwłaszcza dla ludzi, którzy jak ja wierzyli w roku 2005, że PiS i PO niosą gwarancje dla moralności chrześcijańskiej w katolickim państwie – mówi. Jego zdaniem obecnie Jarosław Kaczyński nie jest premierem, a prezesem walczącej partii. - Jest bardzo inteligentny, a zarazem zakompleksiony, antypatyczny i arogancki. Zdolny do wielu rzeczy. PiS szmaci III Rzeczpospolitą - grzmiał Bartoszewski. I dodawał: - III Rzeczpospolita to jest według PiS wylęgarnia zła. III Rzeczpospolita to nie jest Polska budująca się, to nie jest Polska w NATO, to nie jest Polska w Unii, to jest Polska, w której dojrzał kiedyś łaskawie PiS, o którym za 20 lat nikt, mam nadzieję, nie będzie wiedział, że istniał. Profesor zaznaczył jednak, że nie zna premiera osobiście.

Według Bartoszewskiego PO zachowała się bardzo słusznie, natychmiast wykluczając Sawicką po tym, jak organa ścigania poinformowały o jej ujęciu na gorącym uczynku przyjęcia łapówki.

"Kłaniałem się tylko papieżom"
Pytany o ostre słowa premiera o sposobie uprawiania przez Bartoszewskiego polityki zagranicznej, profesor stwierdził: - Jestem gotowy ufundować nagrodę 5 tysięcy euro z własnej kieszeni emeryta temu, kto pokaże mnie kłaniającego się w pas komukolwiek oprócz Jana Pawła II i Benedykta XVI. W pas się nie kłaniam, mimo że przy wzroście 1,84 muszę się czasem pochylać. To z grzeczności dla ludzi niższych. – dodał.

Nie zagłosowałbym na PiS nawet za 10 milionów. W moim przekonaniu ich wyborcy są w błędzie i otrząsną się z tego zbyt późno. Nie wiedzą co czynią. Ale jeśli wiedzą, będą za to ponosili pełna moralną odpowiedzialność.

bar2

Według Bartoszewskiego dla Europy Polska może być "brzydką panną", choć dla Polaków jest najpiękniejsza. - Nie można stać na stanowisku, że naprężę muskuły, będę krzyczał: Polska! i będę miał rację. Nie ma mediów w Europie, która chwaliłaby polską dyplomację za umiejętne, kulturalne i sympatyczne formy rozmowy – uważa profesor.

"Nie głosowałbym na PiS nawet za 10 milionów"
Bartoszewski wcześniej powiedział dziennikowi "Polska", że nawet z milion nie zagłosowałby na PiS. W TVN24 podniósł stawkę do 10 milionów. - W moim przekonaniu ich wyborcy są w błędzie i otrząsną się z tego zbyt późno. Nie wiedzą co czynią. Ale jeśli wiedzą, będą za to ponosili pełną moralną odpowiedzialność.

Oglądaj
Prof. Władysław Bartoszewski o "Rzeczpospolitej"
Wideo: TVN24 Prof. Władysław Bartoszewski o "Rzeczpospolitej"
Władysław Bartoszewski nie bardzo chciał komentować niedawne słowa Pawła Lisickiego pod swoim adresem. Redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" jego krakowskie wystąpienie, w którym profesor Bartoszewski określił polityków PiS mianem dewiantów, nazwał "autokompromitacją autorytetu". Bartoszewski stwierdził, że tej gazety nie czyta. - Z obecną "Rzeczpospolitą" nie chcę mieć nic do czynienia, ponieważ pism partyjnych nie czytam - mówił wzburzony.


kaw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje