tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zamach na "Charlie Hebdo"

Ambasador Francji wdzięczny Polakom za okazaną solidarność

Ambasador Francji wdzięczny Polakom za okazaną solidarność
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Ambasador Buhler dziękuje Polakom

- Ta tragedia zmieni Francję, ale nie wolno nam działać pod wpływem emocji i ulegać histerii - mówił we "Wstajesz i wiesz" Pierre Buhler, ambasador Francji w Polsce. Podziękował Polsce za solidarność okazaną po ataku na redakcję pisma satyrycznego "Charlie Hebdo".

- Cieszy, że Polacy spontanicznie wyrażają swoje wsparcie i solidarność. Wyrażam głęboką wdzięczność polskim władzom, które potępiły zbrodnię i okazały współczucie - powiedział ambasador.

- Wzruszający jest też fakt, że warszawiacy złożyli kwiaty przed ambasadą i zapalili znicze, co oznacza, że mamy wspólne wartości, w tym wolność słowa. Polacy wiedzą, jaka to jest wartość - dodał.

Ambasador podkreślił, że tragedia, jaka miała miejsce w środę, zmieni Francję, ale nie można działać pod wpływem emocji i ulegać histerii.

- Najważniejsze to zapewnić bezpieczeństwo obywatelom, ważne są też działania śledczych. Na konkluzje, jakie należy wyciągnąć z zamachu, przyjdzie czas - powiedział Buhler.

Ambasador ma obawy, że atak na redakcję francuskiego pisma satyrycznego "Charlie Hebdo" może być wykorzystywany polityczne. Jak zaznaczył, partie wyzywają teraz - podobnie jak prezydent Francji - do jedności w obliczu tragedii.

Poinformował też, że ambasada wyłoży księgę kondolencyjną, do której jako pierwszy wpisze się prezydent Bronisław Komorowski.

Atak na redakcję

W środę w ataku na redakcję francuskiego pisma satyrycznego "Charlie Hebdo" zginęło 12 osób, w tym czołowi rysownicy gazety.

Zidentyfikowano, ale nie ujęto domniemanych sprawców. Bracia Said i Charif Kouachio to mężczyźni w wieku 32 i 34 lat. Są obywatelami Francji.

Trzeci podejrzany - Mourad Hamyd - miał się, według mediów, oddać w ręce policji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Zamach na "Charlie Hebdo"

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje