tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

13-letnia nożowniczka w szpitalu

13-letnia nożowniczka w szpitalu
Foto: TVN24 | Video: TVN24 W krakowskim gimnazjum 13-latka zaatakowała koleżankę nożem

13-latka, która w środę ugodziła nożem koleżankę z klasy, nie trafiła do schroniska dla nieletnich, a do szpitala psychiatrycznego, gdzie rozpoczęto jej leczenie. Krakowski sąd uznał, że dla jej bezpieczeństwa lepiej będzie od razu skierować ją do szpitala, niż przez tydzień czekać na opinię biegłych psychiatrów.

Po dobie namysłu sędzia jeszcze raz przejrzał zebrane dokumenty na temat trzynastolatki. Impulsem do tego był nienaturalny wybuch histerii na sądowym korytarzu. Dziewczyna na wieść o tym, że zostanie zamknięta w schronisku, wpadła w szał - krzyczała i wyrywała się policjantom.

Chronić przed samą sobą

- Pojawiły się takie okoliczności - wynikające z akt sprawy i z samego zachowania - które wskazywały na to, że trzeba chronić ją samą, bo może zrobić sobie jakąś krzywdę. Po prostu nie nadaje się do tego, żeby przebywać w schronisku, tylko trzeba podjąć leczenie - powiedział TVN24 sędzia Rafał Lisak. Ewentualna choroba psychiczna nożowniczki nie zmieni postawionych jej zarzutów usiłowania zabójstwa. Może jednak wpłynąć na rodzaj kary.

Nastolatka przebywa obecnie na zamkniętym oddziale, gdzie jest pilnowana i leczona. Z akt sprawy wynika, że jej stan w czasie, kiedy przebywała w Szkocji, był już konsultowany z lekarzami. 13-latkę poddano wtedy terapii. Fakt ten po powrocie do Polski został jednak zatajony przez rodzinę.

Dominika dochodzi do siebie

Stan rannej Dominiki, która została zaatakowana nożem, poprawia się. Wczoraj 13-latka opuściła już oddział intensywnej terapii szpitala w Krakowie-Prokocimiu. Przeniesiono ją na oddział dzienny, gdzie spędzi tydzień. Rany szyi i twarzy goją się szybko, dziewczyna czuje się dobrze.

mkg/mtom/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje