tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Rząd PiS

Na żywo

Szydło na placu zabaw: było tu mniej dzieci, teraz jest gromadka

Właśnie pojawiły się
nowe informacje - pokaż
Szydło na placu zabaw: było tu mniej dzieci, teraz jest gromadka
Wideo: tvn24 Rząd prezentuje dziś osiągnięcia 100 dni działalności

Od konferencji zorganizowanej przed świtem, o 5.30 w gmachu KPRM, premier Beata Szydło rozpoczęła w piątek podsumowanie 100 dni pracy swego gabinetu. Teraz szefowa rządu odwiedza kolejne miejscowości. W Józefowie odwiedziła plac zabaw, gdzie mówiła o programie 500 plus.Działalność swoich resortów podsumowują też ministrowie.

Trwa spotkanie premier Szydło z rolnikami.


Wygaszamy proces prywatyzacji, zdecydowaliśmy o prywatyzowaniu tylko tych podmiotów, które są zbędne w nadzorze właścicielskim ministra SP - poinformował minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz. Dodał, że spodziewane w tym roku przychody z prywatyzacji to 200 mln zł.

- Przez ostatnie 8 lat jedyny program realizowany skutecznie i konsekwentnie to program prywatyzacji przyjęty przez rząd Platformy Obywatelskiej na początku 2008 roku. Ten program zrealizowano w blisko 100 procentach. To był program, który polegał na wyprzedaży akcji spółek SP, pozbywaniu się nadzoru i kontroli nad majątkiem państwowym - efekty bardzo doraźne, krótkofalowe, efekty polegające tylko i wyłącznie na tym, aby pozyskać środki potrzebne na bieżące wydatki budżetowe - ocenił na konferencji podsumowującej 100 dni rządów PiS minister Jackiewicz.

- Stąd też rząd PiS i ja jako minister, który sprawuje nadzór właścicielski, przyjęliśmy diametralnie odmienną filozofię zarządzania majątkiem państwowym. Otóż wygaszamy proces prywatyzacji; podjęliśmy decyzję o prywatyzowaniu tylko tych podmiotów, które są absolutnie zbędne dla funkcjonowania gospodarki, które są zbędne i niepotrzebne w nadzorze właścicielskim ministra skarbu państwa - dodał.

W ciągu pierwszych 100 dni rządów PiS resort rolnictwa przygotował program działań ministerstwa na całą kadencję. Do Sejmu trafiła jedna z priorytetowych ustaw dotycząca ochrony polskiej ziemi - poinformował minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Projekt ustawy o wstrzymaniu sprzedaży państwowej ziemi został w tym tygodniu przyjęty przez Radę Ministrów. Wkrótce projektem zajmie się Sejm. Ustawa ma chronić polską ziemię przez spekulacyjnym wykupem m.in. poprzez wstrzymanie jej sprzedaży przez 5 lat. Ziemia ma być przeznaczona tylko dla rolników, którzy faktycznie chcą ją uprawiać - tłumaczył dziennikarzom minister na konferencji prasowej.

Podkreślił, że przygotowany projekt jest wzorowany na rozwiązaniach europejskich, jednocześnie jest mniej restrykcyjny niż w wielu państwach UE.


Waszczykowski: zwracamy się do sojuszników o pomoc w odzyskaniu wraku Tu-154M.


Waszczykowski: współpraca polsko-amerykańska układa się dobrze i intensywnie. W ciągu trzech miesięcy dwukrotnie miałem okazję spotkać się z moim odpowiednikiem Johnem Kerrym.

Minister Waszczykowski: - Chcemy być w Unii Europejskiej, ale Unii demokratycznej, solidarnej. Takiej, która bierze pod uwagę interesy wszystkich państw, a nie tylko największych.
Szef MSZ: - Będziemy odtwarzać placówki dyplomatyczne w kilku krajach m.in. w Mongolii, Panamie, Senegalu, Tanzanii. Z działalnością dyplomatyczną i konsularną wracamy do takich stolic jak Bagdad, Damaszek i Trypolis.

- Po poprzednikach odziedziczyliśmy zaniedbania w polityce wschodniej, spowolnienie czy wręcz zamarcie w relacjach polsko-rosyjskich. Musimy to wszystko odnawiać. W pierwszych 100 dniach udało się nawiązać kontakt z Federacją Rosyjską - powiedział Waszczykowski.

- Priorytety typu "będziemy bliżej Niemiec - będziemy ważniejsi w Europie" nie sprawdziły się - powiedział na konferencji prasowej szef MSZ Witold Waszczykowski.


- Zapraszałam opozycję do KPRM, rozmawialiśmy m.in. TK, więc mam nadzieję, że współpraca będzie nam się coraz lepiej układała. Jeśli będą wnoszone poprawki, które będą poprawiać projekty ustaw wniesionych przez rząd, będziemy się nad nimi pochylać - powiedziała Premier Szydło na konferencji.


- To zasługa min. Rafalskiej z zespołem, chcę jej podziękować - premier Szydło o programie Rodzina 500plus.

Premier Beata Szydło w Józefowie: - Tu zaczął się program Rodzina 500plus. Jak widać, program działa, bo kiedy go ogłaszaliśmy, było tu mniej dzieci, a teraz gromadka jest większa. To najważniejszy program rządu.

- Te sto dni to wielka satysfakcja z tego, że mieliśmy bezpośredni wpływ na uratowanie dużego polskiego producenta, myślę tu o bydgoskiej Pesie. Mieliśmy wpływ na uratowanie bardzo mocno zagrożonego kontraktu na dostawę 20 pociągów dla PKP Intercity. Mieliśmy wpływ na to, że nie rozpoczęliśmy reindustrializacji od upadłości wielkiej polskiej fabryki - powiedział na konferencji prasowej minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Ministerstwo Rozwoju we współpracy z inny resortami przygotowało Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Wskazuje on kluczowe kierunki długofalowego rozwoju, w ramach których prowadzone będą liczne działania zmierzające do jak najlepszego wykorzystania potencjału gospodarczego Polski. Plan zakłada koncentrację aktywności wokół pięciu filarów rozwoju:

1. reindustrializacji,

2. rozwoju innowacyjnych firm,

3. kapitału dla rozwoju,

4. ekspansji zagranicznej,

5. zrównoważonego rozwoju społecznego i regionalnego.Premier Szydło spotkała się z rodzinami wielodzietnymi w Józefowie, gdzie w czasie kampanii wyborczej zapowiadała program Rodzina 500 plus.

- Te 100 dni to 100 dni chaosu, to 100 dni zamieszania, 100 dni złych decyzji, które szkodzą Polakom, szkodzą też naszemu wizerunkowi na zewnątrz - mówił Kosiniak-Kamysz na piątkowej konferencji w Sejmie, wymieniając w tym kontekście "rozjechanie" Trybunału Konstytucyjnego, "zlikwidowanie de facto służby cywilnej", "zawładnięcie mediami publicznymi" oraz "nieprawdopodobny chaos w polskim sektorze rolno-spożywczym, w polskim rolnictwie".

Zdaniem lidera PSL pierwsze 100 dni rządów PiS "nie rokuje dobrze na przyszłość". "- Chciałoby się powiedzieć: 100 dni wystarczy. Warto pokazać mocną, jaskrawą żółtą kartkę PiS-owi, taką jak w Radomsku, warto ją pokazać w województwie podlaskim w wyborach uzupełniających do Senatu - mówił.

- Ani w Sejmie, ani w relacjach, ani w dialogu. Nie ma tej dyskusji z Polakami, jest tylko taka pokazówka na 100 dni, która sprawia, żeby Polacy zobaczyli, jak to ciężko od rana do nocy pracujemy, żeby było lepiej - dodał szef ludowców.

Ziobro zapowiada podwyżki dla pracowników sądów i prokuratur oraz dla funkcjonariuszy służby więziennej i kuratorów

Ziobro: z tą polityką ochrony polskiej rodziny związany jest program Rodzina 500 plus

Ziobro: państwo jest od tego, żeby w takiej sytuacji pomagać, a nie karać

Ziobro: koniec z odbieraniem dzieci za biedę

Ziobro: Kary za tzw. polskie obozy śmierci, za obciążanie Polaków odpowiedzialnością za komory gazowe. Musimy w sposób skuteczny zapobiegać takim pomówieniom

Ziobro: Kolejna sprawa to krajowy rejestr pedofilów - chodzi o to, by nie tyle ścigać, ale przeciwdziałać, by do tego nie dochodziło

Ziobro: Chcemy, żeby kara była karą sprawiedliwą i odstraszała przestępców. Zmiany w tym zakresie są przedmiotem intensywnych prac

Ziobro: wydłużyliśmy okres przedawnień

Ziobro: mówi się iż wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, a ja powiem, że wszystkie oczy powinny patrzeć na Italię, na tamtejszy system prawa karnego


Ziobro: pokazujemy, że Polskę można zmieniać na lepsze

100 dni rządu podsumowuje minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

- Premier Beata Szydło obiecywała dobrą zmianę, my chcemy oceniać rząd po przeprowadzonych przez niego reformach, a nie po sposobie administrowania państwem. Zdecydowanie brakuje nam obiecanych reform, Prawo i Sprawiedliwości nie realizuje obietnic wyborczych, rząd w zasadzie zajmuje się tylko i wyłącznie rozdawaniem pieniędzy - powiedział PAP rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza.

Podkreślił, że premier Szydło w kampanii wyborczej złożyła wiele obietnic, z których - według niego - nie wywiązała się. Według polityka Kukiz'15, jedyna zrealizowana obietnica PiS, to "Program 500 plus".

Zdaniem Kuleszy, "ministrowie zamiast działać, po prostu gadają". - W czasie kampanii było wiele gadania, w czasie expose premier też dużo mówiła, teraz też ministrowie dużo mówią, a projekty ustaw są niedopracowane, projektów jest brak, albo ministrowie wycofują się z projektów - stwierdził Kulesza.
Anders: dziś jest dla mnie wyjątkowy dzień - przedstawiłam tę ustawę miesiąc temu, przedstawiłam, że będzie, a teraz to się spełniło

Szydło: projekt ustawy repatriacyjnej będzie prowadziła minister Anna Maria Anders

Oglądaj
Szydło spotkała się z repatriantami w Domu Polonii
Wideo: TVN 24 Szydło spotkała się z repatriantami w Domu Polonii

Szydło: to poprzez waszą konsekwencję, ta ustawa jest waszym dziełem, my tylko przelaliśmy na papier to, co jest w waszych sercachSzydło: Ja słowa dotrzymuję. Dziś mamy projekt ustawy o repatriantach

Szydło spotkała się z repatriantami. Towarzyszy jej Anna Maria Anders.

- Mam wrażenie, że w niebieskiej teczce z kampanii wyborczej wcale nie było ustaw, tylko nazwiska osób, które mają zająć kolejne agencje. Być może były także nazwiska osób, które stały się właśnie szefami Janowa Podlaskiego - mówił Petru, lider Nowoczesnej, na konferencji prasowej, nawiązując do teczki z projektami ustaw, którą w czasie kampanii miała Beata Szydło i do wywołującego kontrowersje odwołania zarządu stadniny w Janowie Podlaskim.

- Janów Podlaski jest dobrym podsumowaniem 100 dni: bierny, niekompetentny, ale nasz - stwierdził Petru.

Lider Nowoczesnej zaprezentował też - jak to określił - "czarną teczkę rządów PiS". Powiedział, że w środku znajduje się seria listów do premier Beaty Szydło, prezydenta Andrzeja Dudy, wicepremiera Mateusza Morawieckiego, szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka z prośbą o spotkanie. Na prośby te Petru - jak powiedział - nie otrzymał odpowiedzi lub otrzymał odmowną.

- Tak wygląda współpraca z rządem PiS: odrzucają nasze ustawy w pierwszym czytaniu, nie dając możliwości rozmowy, na pisma nie odpowiadają - stwierdził lider Nowoczesnej.

Zdaniem Petru 100 dni rządu to "dni chaosu i koszmaru". - Przypomnę: Trybunał Konstytucyjny, inwigilacja, ustawa o mediach publicznych i ich przejęcie przez Jacka Kurskiego, łamanie prawa, 500 plus, które nie ma finansowania. Koszmarne 100 dni, pani premier o tym wie i teraz będzie robiła propagandę, że to, co się nie udało, zrobią później - powiedział.

Zdaniem Petru, premier powinna dokonać podsumowania pierwszych 100 dni funkcjonowania swojego rządu w Sejmie i "dać możliwość porozmawiania", a nie "otwierać kolejne piekarnie".

W ocenie lidera Nowoczesnej pozytywnym aspektem 100 dni rządu było to, że "pani premier, czy ktoś w rządzie zorientował się, że nie są w stanie spełnić wszystkich obietnic i się z nich wycofali".

Kopacz: Rola Kaczyńskiego to rola superpremiera, naczelnika

Oglądaj
Kopacz o 100 dniach rządu
Wideo: TVN 24 Kopacz o 100 dniach rządu

Kopacz: Nie mam zwyczaju krytykowania ludzi, którzy przychodzą do pracy w charakterze, który ja jeszcze niedawno wypełniałam. Mam w stosunku do Szydło wiele sympatii, bo to jest ciężka robota, a ona jest kobietą, a każda polska kobieta stara się wypełnić swoje obowiązki

Kopacz: Żal mi jej (premier Szydło) ponieważ każdego dnia bierze na siebie pełną odpowiedzialność, a tymczasem wypełnia niekiedy polecenia tych, którzy siedzą z boku, na tylnym siedzeniu, wydają rozkazy i nie mają żadnej odpowiedzialności, poza polityczną. Jarosław Kaczyński pełni rolę superpremiera i naczelnika, który mówi: "ty zrobisz to, ty zrobisz to, tak będzie dobrze, a tak będzie źle". Gdyby cała reszta spróbowała się tylko sprzeciwić, to dopiero mielibyśmy o czym mówić

Kopacz: jeśli ktoś chce mi wmówić, że mając swojego marszałka nie proceduje się z powodów proceduralnych projektów to jest to wybieg

Kopacz: Dziś pracę trzeba przełożyć na to, żeby ludziom, którym się naobiecywało powiedzieć, że zrealizowało się swoje zapowiedzi. Nie mogła tego zrobić, bo nie zrealizowała swoich obietnic

Kopacz: też chciałabym wyjść do państwa i powiedzieć, że wszystko się udało, więc proszę mnie zwolnić ze stawiania ocen

- Bardzo dużym sukcesem ministerstwa jest zapewnienie bardzo szybkiej wypłaty środków finansowych poszczególnym związkom sportowym. Dzięki temu zachowana została pełna ciągłość finansowa. Zawodnicy i trenerzy mogą w spokoju przygotowywać się do najważniejszej imprezy roku, czyli igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro - powiedział powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka na konferencji prasowej podsumowującej 100 dni pracy resortu.

Oceniając pierwsze 100 dni pracy resortu pod jego kierownictwem zwrócił uwagę również na wdrożenie programów mających pomóc w działalności małym klubom z niewielkich miejscowości.

- To innowacyjny projekt, który ma pomóc ponad tysiącu klubów, dofinansować pasjonatów sport. To właśnie tam, w małych klubach, zaczyna się prawdziwy sport, to jest jego fundament - podkreślił minister.

W zależności od tego, czy klub jest jedno-, czy wielosekcyjny, może liczyć na wsparcie w wysokości 10 bądź 15 tysięcy złotych.Macierewicz: Kaczyński nadaje kierunki, które rząd realizuje

Oglądaj
Macierewicz podsumował 100 dni rządu
Wideo: TVN 24 Macierewicz podsumował 100 dni rządu

Macierewicz: nie ma wątpliwości, że to prezes Kaczyński był twórcą nie tylko naszego zwycięstwa wyborczego, ale też całościowego planu gospodarczo-społeczno-politycznego, który teraz realizujemyMacierewicz: skończył się audyt, podsumował stan, w jakim przejmowaliśmy armię - to nie był dobry stan

Macierewicz: w polskiej armii będzie miejsce dla młodych oficerów

Macierewicz: nieomal co tydzień realizują się ćwiczenia, trwają przygotowania do ćwiczeń Anaconda 16


Macierewicz: pierwsze Caracale zostaną dostarczone Polsce w tym roku

Macierewicz: zaawansowane rozmowy dotyczące obrony przeciwrakietowej

Macierewicz: odziedziczyliśmy olbrzymie zaniedbania w kwestii zbrojeń

Macierewicz: jest realne by w końcu tego roku bądź na początku przyszłego zostały uruchomione trzy brygady obrony terytorialnej na ścianie wschodniej


Macierewicz: rozpoczęliśmy od zmian w armii

Szef MON Antoni Macierewicz podsumowuje 100 dni działalności swojego resortu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił w krótkim komentarzu, że Beata Szydło "świetnie" radzi sobie z rolą premiera oraz, że jest zadowolony ze 100 dni rządu PiS

Oglądaj
Kaczyński komentuje 100 dni rządu. Jest zadowolny
Wideo: tvn24 Kaczyński komentuje 100 dni rządu. Jest zadowolny

W resorcie zdrowia toczą się zaawansowane prace nad 21 projektami ustaw - poinformował minister Konstanty Radziwiłł podczas piątkowej konferencji prasowej podsumowującej 100 dni rządu. Dodał, że ustawa wprowadzająca bezpłatne leki dla seniorów jest już w Sejmie.

- Z tego, co zostało zapowiedziane w expose (premier Beaty Szydło), już się wywiązaliśmy; prace trwają w bardzo wielu obszarach – ocenił Radziwiłł. Poinformował, że resort zajmuje się obecnie 21 projektami ustaw. - To rozwinięty warsztat – zauważył.

Radziwiłł podkreślił, że zakończyły się już prace rządu nad projektem dotyczącym bezpłatnych leków dla seniorów powyżej 75 roku życia. Zapewnił, że nie ma żadnego zagrożenia, aby ustawa nie weszła w życie zgodnie z planem - 1 września ma zostać ogłoszona pierwsza tzw. lista S. Zwrócił też uwagę, że z roku na rok nakłady na bezpłatne leki dla seniorów będą rosły.

Minister mówił także o projekcie zmierzającym do odstąpienia od komercjalizacji szpitali. - Zrywamy z odpowiedzialnością, którą państwo w ostatnich latach przeniosło z siebie na wolny rynek - zapowiedział.

Inne projekty, o których mówił minister zdrowia, to ustawa antytytoniowa, która ma ograniczyć używanie również e-papierosów oraz zmniejszyć zapadalność na choroby "odtytoniowe", ustawa o publicznej służbie krwi, która m.in. dostosować polskie prawo do wymogów unijnych.


Radziwiłł: oddawanie krwi będzie znacznie ułatwione

Oglądaj
Minister zdrowia podsumowuje 100 dni rządu
Wideo: TVN 24 Minister zdrowia podsumowuje 100 dni rządu

Radziwiłł o nowelizacji ustawy o krwiodawstwie i krwiolecznictwie: nadrabiamy zaległości spowodowane przez poprzedników

Radziwiłł wspomina o regulacjach dotyczących kadr, zwłaszcza lekarskich

Radziwiłł: wszystko wskazuje na to, że podobnym zagrożeniem jest palenie e-papierosów

Radziwiłł mówi o nowelizacji ustawy antytytoniowej: głównym celem jest ograniczenie zapadalności na choroby odtytoniowe

Radziwiłł: Koniec z kręceniem lodów w obszarze służby zdrowia. Publiczne placówki mają pozostać publiczne

Radziwiłł mówi o projekcie dekomercjalizacji szpitali

Radziwiłł: leki na receptę, ale z listy refundowanej, to te, które są najważniejsze

Radziwiłł: 1 września będzie ustalony pierwszy wykaz zawierający darmowe leki. Nie ma żadnego zagrożenia, żeby ustawa nie weszła w życie

Radziwiłł: wszyscy pacjenci po 75 roku życia będą objęci tym projektem

Radziwiłł mówi o projekcie darmowych leków dla seniorów

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podsumowuje 100 dni rząduSekretarz stanu w ministerstwie, Jarosław Sellin: powrót do ambitnego mecenatu państwowego

Gliński: Mamy przygotowany konkurs scenariuszowy na film historyczny. Chodzi nam o wyłonienie trzech scenariuszy, nad którymi w koprodukcjach zagranicznych będziemy pracowali

Gliński zapowiedział dużą ustawę medialną oraz podwyżki w sektorze kultury.

Gliński: ustawa medialna spowodowała, że media są bardziej pluralistyczne

Gliński: Muzeum Piłsudskiego oraz Muzeum Historii Polski będą zrealizowane na stulecie niepodległości

Gliński: powołaliśmy kilka bardzo istotnych instytucji muzealnych

Gliński: jest stabilizacja w obszarze kultury i przyspieszenie w elementach, które były dla nas bardzo ważne

Minister Piotr Gliński podsumowuje 100 dni rządu: udało nam się osiągnąć kilka istotnych celów


Prof. Marciniak: jednocześnie wzmacnia się grupa ludzi, którzy są przeciwni takim reformom

Oglądaj
Prof. Marciniak ocenia 100 dni rządu: widać pewną niespójność
Wideo: TVN 24 Prof. Marciniak ocenia 100 dni rządu: widać pewną niespójność

Prof. Marciniak: PiS ugruntowuje swoje poparcie w twardym elektoracie, który chciał zmiany

Prof. Marciniak: pod znakiem zapytania stają kolejne obietnice

Prof. Marciniak: ta część ekonomicznych ministrów rozpoznała realia polityki, w tym ekonomiczne, i stąpa twardo po ziemi

Prof. Marciniak: jednocząc ludzi wokół projektów, innych ludzi zniechęca - nie jest to tak, ze wszyscy zawsze będą kochali rząd

Prof. Marciniak: drużyny jeszcze nie widać, może jest w procesie kształtowania

Prof. Ewa Marciniak (Instytut Nauk Politycznych UW) ocenia 100 dni rządu: widać pewną niespójność w ramach rządu

Szydło: potrzebne nam jest budowanie wspólnoty

Szydło w Uniecku: rozmawialiśmy o tym, że młodzi chcą wracać do Polski, chcą pracować w Polsce, ale trzeba im stworzyć warunki - to wszystko będziemy robić

Oglądaj
Szydło w Uniecku: rozmawialiśmy o tym, że młodzi chcą wracać do Polski
Wideo: TVN 24 Szydło w Uniecku: rozmawialiśmy o tym, że młodzi chcą wracać do Polski

Premier Beata Szydło spotkała się ze strażakami w Uniecku.


Szydło w piekarni zapowiedziała także kolejne projekty dla małych przedsiębiorstw.
Szydło: Małe firmy, małe przedsiębiorstwa dające pracę i szansę na rozwój lokalnym społecznościom - warto w nie inwestować

Oglądaj
Premier w piekarni. "Stawiamy na małe, rodzinne firmy"
Wideo: TVN 24 Premier w piekarni. "Stawiamy na małe, rodzinne firmy"

Szydło: Przygotowaliśmy projekt ustawy obniżający CIT dla małych przedsiębiorstw i projekt ustawy podwyższający stawkę godziną. O tym co zrobił rząd rozmawialiśmy między innymi w piekarni
Premier Szydło odwiedziła piekarnię w Kroczewie w powiecie płońskim

Oglądaj
Premier w piekarni. Trwa "studniówka" rządu
Wideo: TVN 24 Premier w piekarni. Trwa "studniówka" rządu

Premier Szydło skończyła konferencję prasową

Oglądaj
Cała konferencja premier Szydło
Wideo: TVN 24 Cała konferencja premier Szydło

Szydło: były przygotowane założenia, nie spełniły oczekiwań, przedsiębiorcy przekonali nas, że to niedobre rozwiązanie, postanowiliśmy szukać innej drogi

Szydło: w wyniku rozmów, dyskusji, zmieniliśmy założenia, żeby polskie firmy handlowe nie musiały płacić podatku w takiej wysokości i kształcie jak wielkopowierzchniowe

Szydło: projekt ustawy o podatku od hipermarketów będzie w przyszłym tygodniu i zostanie skierowany do prac

Szydło: sytuacja w górnictwie nie jest prosta

Szydło: zmiana w Kompanii Węglowej była potrzebna

Szydło: projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego jest po pierwszym czytaniu w sejmowej komisji, chcemy, żeby projekt zaczął obowiązywać w przyszłym roku

Oglądaj
Szydło: projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego jest po pierwszym czytaniu
Wideo: tvn24 Szydło: projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego jest po pierwszym czytaniu

Szydło: jesteśmy otwarci na rozmowę, współpracę

Szydło: czekam na projekty i programy opozycji, póki co to jest tylko narzekanie i krytykowanie, a nie ma konstruktywnych prac

Szydło: opozycja ma prawo do krytyki, do przedstawiania własnego zdania i opinii

Szydło: to co się nie udało - liczyliśmy na to, że podatek od hipermarketów będzie wprowadzony wcześniej

Szydło: to program, który pozostanie symbolem tego, że państwo chce wspierać rodziny

Szydło: największym sukcesem tych 100 dni dla mnie to program Rodzina 500 plus

Szydło: takich spotkań będzie w czasie prac do końca kadencji bardzo dużo

Szydło: najgorszą rzeczą jest oderwanie się od ludzi

Szydło: Dlaczego 100dniówka w takiej formie? To jest domknięcie klamrą naszych zobowiązań kampanijnych. Zawsze spotykaliśmy się z Polakami i to jest najlepsza forma współpracy z wyborcami, z obywatelami

Szydło: Jesteśmy na początku naszej pracy, wchodzimy w dalsze etapy. Dla nas najważniejsze jest to, żeby wywiązać się z obietnicy danej Polakom


Szydło: 100 dni za nami - to jest pewna symboliczna granica. To był też taki okres, kiedy tworzyła się drużyna. Chcę podziękować za te 100 dni wszystkim koleżankom i kolegom ministrom

Szydło: popełniamy błędy, ale wyciągamy z nich wnioski

Oglądaj
Beata Szydło: To nie jest tak, że wszystko nam się udało
Wideo: tvn24 Beata Szydło: To nie jest tak, że wszystko nam się udało

Szydło: Popełniliśmy też błędy, jak każdy kto podejmuje się działań i wyzwań. Nie podejmuje błędów ten, kto nic nie robi. Przykładem ustawa o podatku od hipermarketów

Szydło: słyszymy najczęściej przerwa, przerwa, przerwa, a ja mówię: praca, praca, praca i rozwój, bo to zadeklarowaliśmy

Oglądaj
Ja mówię: praca, praca, praca i rozwój
Wideo: tvn24 Ja mówię: praca, praca, praca i rozwój

Szydło: opozycja może pójść z nami kiedy realizujemy dobre projekty, albo zostać tam gdzie jest i narzekać

Szydło: chociażby dla jednego programu 500 plus warto było podjąć ten wysiłek


Szydło: rząd nie był zaprzysiężony, a już nas zaczęto rozliczać z projektów

Szydło: Zaprosiliśmy opozycję do współpracy, ale ta współpraca nie została podjęta. Nie dano nam nawet symbolicznych 100 dni spokoju

Szydło: ludzie mówili, że chcą państwa, w którym będą mogli godnie żyć

Szydło: zawartość niebieskiej teczki to oczekiwania Polaków, głosy ludzi, których spotykaliśmy w kampanii

Szydło: jest ważne dla nas, aby klasa polityczna potrafiła wznieść się ponad podziały w ważnych sprawach. Projekty z niebieskiej teczki to są właśnie takie projekty

Oglądaj
Beata Szydło o opozycji
Wideo: tvn24 Beata Szydło o opozycji

Szydło: teczka jest wypełniona, a wszystkie zobowiązania zostały spełnione - w części są zrealizowane, nad częścią prace trwają

Szydło: podatek bankowy - ustawa weszła w życie 1 lutego, podatek od hipermarketów - jesteśmy w trakcie konsultacji, projekt zostanie skierowany do dalszych prac

Szydło: darmowe leki dla seniorów - projekt jest w Sejmie, sześciolatki - ustawa weszła w życie


Oglądaj
Szydło podsumowuje 100 dni swego rządu
Wideo: TVN 24 Szydło podsumowuje 100 dni swego rządu

Szydło: rodzina 500+ - ustawa została podpisana przez prezydenta 17 lutego

Szydło: nadal mam niebieską teczkę, o którą pyta opozycja

Szydło: zarysowane w expose plany stały się podstawą pracy w ciągu pierwszych 100 dni

Szydło: wszystkie projekty z kampanii wyborczej zostały rozpoczęte, a część została zrealizowana

Szydło: Pora nie jest łatwa, dziękuję tym bardziej za obecność


Szydło rozpoczęła konferencję prasową

Oglądaj
Premier o 100 dniach rządu
Wideo: Kancelaria Premiera Premier o 100 dniach rządu

W ramach dzisiejszego podsumowania 100 dni rządu o godz. 5.30 premier Beata Szydło spotka się z dziennikarzami na konferencji o 5.30 w KPRM. Następnie o 11.45 odbędzie się spotkanie prezes Rady Ministrów Beaty Szydło oraz minister Anny Marii Anders z repatriantami w Domu Polonii w Warszawie. O 13.00 premier spotka się z rodzinami wielodzietnymi w Józefowie, a o 16.40 z seniorami w Makowie Mazowieckim.

W ciągu dnia własne konferencje zapowiedzieli ministrowie rządu Beaty Szydło. Mają podsumować działania resortów, którymi kierują.

Szydło w trasie

Premier Szydło odwiedza miejsca wyborcze, m.in. podwarszawski Józefów, gdzie spotkała się z rodzinami wielodzietnymi i przedstawiła założenia programu Rodzina 500 plus.

W poniedziałek premier zaznaczyła, że jeśli miałaby 100 dni rządu podsumować jednym zdaniem, to może powiedzieć: "Tak jak szliśmy do wyborów pod hasłem: 'Damy radę', to daliśmy radę i damy radę w następnych miesiącach". Beata Szydło podkreśliła, że jej rząd konsekwentnie realizuje wszystko, co założył.

Premier powiedziała, że jej zdaniem podsumowania są ważne i dlatego będzie "konsekwentnie informować, jakie są wyniki pracy rządu". - Natomiast, czy to jest 100 dni, czy to jest jakaś inna, umowna data, którą sobie ustalimy, to - moim zdaniem - to jest rzeczą wtórną - zaznaczyła.

- Najistotniejsze jest to, by realnie działać i wprowadzać zmiany, na które czekają Polacy - zaznaczyła. - Przedstawimy również ocenę tego, co zastaliśmy w różnych resortach - zapowiedziała szefowa rządu.

Podziel się...

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Rząd PiS

Komentarze (73)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Franciszek5

Ach jakie to piekne ,ile to osiagniec przez te 100 dni ,jeszcze troche a Polska bedzie krajem mlekiem i miodem plynacym . Na tron posadzimy jaroslawa wprowadzimy monarchie i wkraju zapanuje prawo i sprawiedliwosc po wieczne czasy amen.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   marta Warszawa

   Jeszcze niech tylko PiS odbierze byłym esbekom te ich gigantyczne emeryturki i środki tak pozyskane przekaże na wsparcie biednych rodzin a poparcie na poziomie 60 % mają jak w banku.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     1
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      3
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     rogro
     rogro

     Piotrowicz i reszta kolektywu się nie zgodzi.

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       3
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       barka

       marta ty chyba cały dzień siedzisz przed komputerem , nie masz rodziny żeby sie nią zająć, dzieci żeby sie z nimi pobawić, wyjśc na spacer. Doskonale wiesz, że elektorat PiS to wyborcy z wykształceniem podstawowym i łykną każdą bzdure wypowiedziana przez Szydło i jej podobnych. Przeciez kłamią na każdym kroku, manipulują a społeczeństwo rozwiń

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         2
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         abuse
         abuse

         Tzw. "ustawa deubekizacyjna" została uchwalona już lata temu. W jednym tylko, pośrednio, niestety masz rację. PiS skutecznie buduje swój kapitał polityczny rzucając tanie ochłapy (lub chociaż ich obietnicę) lumpenproletariatowi.

         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
           2
          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
            0
           • zgłoś naruszenie
           zamknij
           marta Warszawa
           • marta Warszawa:
           • Jeszcze niech tylko PiS odbierze byłym esbekom te ich gigantyczne emeryturki i środki tak pozyskane przekaże na wsparcie biednych rodzin a poparcie na poziomie 60 % mają jak w banku.
           • rozwiń

           barka
           Po pierwsze: w ostatnich wyborach najwięcej ludzi młodych ,wykształconych i z dużych miast głosowało na PiS, po drugie nie przepadam za dziećmi i osobami starszymi ,po trzecie wreszcie jak mi się nudzi to piszę komentarze- taka już jestem.

           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
             0
            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
              1
             • zgłoś naruszenie
             zamknij
             Pulpie
             Pulpie
             • marta Warszawa:
             • Jeszcze niech tylko PiS odbierze byłym esbekom te ich gigantyczne emeryturki i środki tak pozyskane przekaże na wsparcie biednych rodzin a poparcie na poziomie 60 % mają jak w banku.
             • rozwiń

             Czyli nudzi ci się bez przerwy!

             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
               0
              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                0
               • zgłoś naruszenie
               zamknij
               Gama

               Bardzo mnie przeraża, że za Szydło łażą całe stada umundurowanych, którzy pilnują jej żeby nam jej ruskie nie buchnęli. Przecież to byłoby najwspanialsze co nas mogłoby spotkać. Te tłumy za Szydło to z miłości do niej taką łażą czy z obowiązku. Kupa chłopa mogliby w tym czasie zrobić coś pożytecznego. Może to bezrobotni, rozwiń

               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                 2
                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                  0
                 • zgłoś naruszenie
                 zamknij
                 rogro
                 rogro

                 broszki pilnują.

                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                   1
                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                    0
                   • zgłoś naruszenie
                   zamknij
                   abuse
                   abuse

                   "Szydło: najgorszą rzeczą jest oderwanie się od ludzi"

                   Dracula: zgadzam się

                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                     1
                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                      0
                     • zgłoś naruszenie
                     zamknij
                     abuse
                     abuse

                     "Premier @BeataSzydlo: Strażacy OSP cały czas są na służbie, z oddaniem dbając o swoje społeczności"

                     Taaaak... Sukcesywnie gaszą to, co im władza podpala...

                     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                       2
                      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                        0
                       • zgłoś naruszenie
                       zamknij
                       abuse
                       abuse

                       Szok! Jak te dzieci szybko się poczynają, rodzą i rosną pod rządami PiS.
                       W 100 dni taka gromadka. Za rok trzeba będzie całą Puszczę Białowieską wykarczować pod piaskownicę!

                       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                         3
                        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                          0
                         • zgłoś naruszenie
                         zamknij
                         lastanetaarion
                         lastanetaarion

                         Jak oni przez następne 1331 będą działać jak przez te 100, to jest się czego bać. Szczególnie popadnięcia w ruinę...

                         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                           2
                          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                            0
                           • zgłoś naruszenie
                           zamknij
                           Pulpie
                           Pulpie

                           Czary, ludzie, czaryyy .... dzięki 100 dniom poronionych rządów PiS zaroiło się na placu zabaw! I to od razu od kilkulatków! "Pińcet" jednak działa cuda!

                           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                             6
                            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                              0
                             • zgłoś naruszenie
                             zamknij
                             AntyKonus

                             Piekarnia , rozmowy z 3, 4 latkami a kiedy pani szydło porozmawia z emigrantami którzy dzięki NEGOCJACJOM DOBREJ ZMIANY stracą świadczenia na rzecz dzieci w całej UE . Ale przed wyborami D.Z ( dobra zmiana ) deklarowała że NIGDY nie zgodzą się na ograniczenia świadczeń na dzieci .

                             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                               1
                              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                0
                               • zgłoś naruszenie
                               zamknij
                               lastanetaarion
                               lastanetaarion

                               pisu nie znoszę, ale się cieszę, że nic nie zdziała w sprawie świadczeń na dzieci, które przebywają w Polsce, a rodzice pracują za granicą. Z jakiej racji im się należą, przecież dzieci nie mieszkają w kraju, który daje świadczenia?

                               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                 3
                                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                  0
                                 • zgłoś naruszenie
                                 zamknij
                                 Gama

                                 Ona mówi, a pies szczeka to na jedno wychodzi.

                                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                   1
                                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                    0
                                   • zgłoś naruszenie
                                   zamknij
                                   AntyKonus
                                   • AntyKonus:
                                   • Piekarnia , rozmowy z 3, 4 latkami a kiedy pani szydło porozmawia z emigrantami którzy dzięki NEGOCJACJOM DOBREJ ZMIANY stracą świadczenia na rzecz dzieci w całej UE . Ale przed wyborami D.Z ( dobra zmiana ) deklarowała że NIGDY nie zgodzą się na ograniczenia świadczeń na dzieci .
                                   • rozwiń

                                   Tak naprawdę to chodzi o to że straciliśmy jako Polska kilkaset mln Euro , dzięki którym byliśmy w pewnej części tgzw " zieloną wyspą " . Z drugiej strony tez ciężko mi sobie wyobrażić że moglibyśmy płacić na rzecz dzieci będące w innym kraju .

                                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                     2
                                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                      0
                                     • zgłoś naruszenie
                                     zamknij
                                     mariusz_szczupak

                                     Wszystkie te dzieci urodziły się w ciągu ostatnich 100 dni.

                                     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                       2
                                      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                        0
                                       • zgłoś naruszenie
                                       zamknij
                                       lastanetaarion
                                       lastanetaarion

                                       Hormony wzrostu zostały podawane, żeby wyrosły specjalnie na okazję tej szopki...

                                       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                         1
                                        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                          0
                                         • zgłoś naruszenie
                                         zamknij
                                         Więcej komentarzy - rozwiń
                                         Zasady forum
                                         Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

                                         Pozostałe informacje