tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Wąsik odpowiada Wojtunikowi: urządzał w hotelu poselskim suto zakrapiane imprezy

zobacz więcej wideo »
Wąsik odpowiada Wojtunikowi: urządzał 
w hotelu poselskim suto zakrapiane imprezy
 • "Wąsik zajmował się hotelem sejmowym. Wydawał pościel i dbał o klucze""Wąsik zajmował się hotelem sejmowym. Wydawał pościel i dbał o...
 • Wojtunik: Wąsik ewidentnie mija się z prawdą, nie chcę powiedzieć, że bredziWojtunik: Wąsik ewidentnie mija się z prawdą, nie chcę...
 • Wojtunik o motywie politycznym sprawy Stanisława GawłowskiegoWojtunik o motywie politycznym sprawy Stanisława Gawłowskiego
 • Wojtunik: sposób realizacji sprawy Gawłowskiego uważam za skandalicznyWojtunik: sposób realizacji sprawy Gawłowskiego uważam za...
 • Wojtunik na spotkaniu z wyborcami zapytał Kamińskiego o nagrodęWojtunik na spotkaniu z wyborcami zapytał Kamińskiego o nagrodę
 • Kamiński odpowiada Wojtunikowi: wracaj, pan, do BrukseliKamiński odpowiada Wojtunikowi: wracaj, pan, do Brukseli
 • Wojtunik na spotkaniu z wyborcami zapytał Kamińskiego o nagrodęWojtunik na spotkaniu z wyborcami zapytał Kamińskiego o nagrodę
Foto: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta | Video: tvn24 Paweł Wojtunik w "Jeden na jeden" o Macieju Wąsiku

- Kiedy ja brałem udział w najważniejszych operacjach policyjnych z zagrożeniem życia i zdrowia, to pan Maciej Wąsik zajmował się hotelem sejmowym. Wydawał pościel i dbał o klucze - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 były szef CBA Paweł Wojtunik. "Dokładnie w tym hotelu, w którym pan Wojtunik urządzał suto zakrapiane imprezy w gronie swego kierownictwa CBA" - odpowiedział na te słowa zastępca koordynatora służb specjalnych.

Paweł Wojtunik w "Jeden na jeden" w TVN24 został zapytany o wywiad Macieja Wąsika dla tygodnika "Sieci". Prowadzący program Bogdan Rymanowski - przytaczając wypowiedź zastępcy koordynatora służb specjalnych, jaka padła w tym wywiadzie - powiedział, że gdyby nie zmiana ekipy w CBA i gdyby nie to, że zamieniono Pawła Wojtunika na Ernesta Bejdę, to afera reprywatyzacyjna w Warszawie nie ruszyłaby z miejsca i nie doszłoby do aresztowań ludzi w nią zamieszanych.

Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego odniósł się do tych słów.

"Wydawał pościel i dbał o klucze"

- Kiedy ja brałem udział w najważniejszych operacjach policyjnych z zagrożeniem życia i zdrowia, to pan Wąsik zajmował się hotelem sejmowym. Wydawał pościel i dbał o klucze - skomentował Paweł Wojtunik.

- Mówiąc bardzo elegancko, chciałbym, żeby pan Wąsik skomentował informacje pojawiające się wcześniej w mediach na temat swoich relacji z aferą reprywatyzacyjną, bo wiele wątpliwości się również pojawiło - dodał jednocześnie.

Oglądaj
29.03.2018 | Co łączy Jakuba R. i szefów służb specjalnych?
Wideo: Leszek Dawidowicz/Fakty TVN 29.03.2018 | Co łączy Jakuba R. i szefów służb specjalnych?

Jak ocenił były szef CBA, "przez te uwikłania na poziomie koordynatora, na poziomie wicekoordynatora, ciężko jest opinii publicznej uzyskać informację na ten temat".

"Ewidentnie mija się z prawdą"

Rymanowski przypomniał, że Wąsik używa argumentu, iż były prowadzone dwa postępowania Centralnego Biura Antykorupcyjnego w tej sprawie.

Przykładowo - jak wskazywał zastępca koordynatora - CBA pozyskało bilingi przebywającego obecnie w areszcie Jakuba R., kluczowego podejrzanego w aferze reprywatyzacyjnej, ale nawet nie dokonało ich analizy. Zdaniem Wąsika nie pozyskano nawet od operatorów informacji, kto kryje się za każdym z numerów, z którymi łączył się podejrzany. Prowadzący "Jeden na jeden" przywołał też inną wypowiedź Wąsika z rozmowy z tygodnikiem "Sieci". Wicekoordynator miał przekonywać, że za poprzednich rządów obowiązywała decyzja szefa warszawskiej delegatury CBA, by "nie ruszać wielkiej polityki".

Wojtunik w "Jeden na jeden" zaprzeczył, by takie ustalenia miały miejsce. - Pan Wąsik w tym wywiadzie ewidentnie mija się z prawdą. Nie chcę powiedzieć, że bredzi - stwierdził były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zwrócił się do też dziennikarza: - Państwo obserwowali działalność biura, kiedy nim kierowałem. Proszę znaleźć jakąkolwiek sytuację, kiedy działania biura byłyby zatrzymane czy hamowane.

- Gdyby było mi cokolwiek do zarzucenia w tej sprawie, gwarantuję, że przy dużym ataku ze strony organów ścigania na moją osobę pewnie już miałbym postawione zarzuty - stwierdził.

Oglądaj
Wojtunik: Wąsik ewidentnie mija się z prawdą, nie chcę powiedzieć, że bredzi
Wideo: tvn24 Wojtunik: Wąsik ewidentnie mija się z prawdą, nie chcę powiedzieć, że bredzi

"Urządzał suto zakrapiane imprezy"

Maciej Wąsik odpowiedział w poniedziałek byłemu szefowi CBA na Twitterze. Odniósł się do wypowiedzi Pawła Wojtunika w sprawie hotelu sejmowego, w którym "pan Wąsik (...) wydawał pościel i dbał o klucze".

"Dokładnie w tym hotelu, w którym pan Wojtunik urządzał suto zakrapiane imprezy w gronie swego kierownictwa CBA, z którego niektórzy o własnych siłach nie potrafili dojść do domu" - napisał zastępca koordynatora służb specjalnych w internecie.

"Może 'kompetentny' glina o tym chce porozmawiać? Chyba, że nie pamięta po raz 145 :-)" - dodał.


 

ZOBACZ CAŁY PROGRAM "JEDEN NA JEDEN"

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo

Tysiąc chórzystów oddaje hołd zmarłemu Avicii śpiewając jego utwór

Artyści wykonują jeden z jego największych hitów,"„Wake me up". Zobacz TOTERAZ

INFORMACJE SPORTOWE »

Gibkie i zwinne. Tancerki-niedźwiadki z wrocławskiego ZOO

Pole dance to ich powołanie. Kora i Mania, niedźwiedzice z Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu, postanowiły zorganizować na swoim wybiegu nietypowe show. Zobacz TOTERAZ

Zamek Carcassonne pomalowany przez francuskiego artystę Felice Variniego (fot. Armando Babani/EPA/PAP) czytaj dalej »