tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Polityka imigracyjna Trumpa

"Nadużycia i oszustwa". Prokurator chce utrudnić otrzymywanie azylu w USA

Prokurator generalny USA Jeff Sessions wezwał w czwartek do przeprowadzenia reformy prawa imigracyjnego, która ograniczyłaby możliwość przyznawania azylu ubiegającym się o niego uchodźcom. Jego zdaniem wielu imigrantów wykorzystuje luki w prawie azylowym.

Sessions, który jest też ministrem sprawiedliwości, powiedział, że prawo azylowe jest wadliwe i staje się źródłem "szerzących się nadużyć i oszustw".

Zdaniem prokuratora generalnego zbyt wielu imigrantów wykorzystuje przepisy dotyczące przyznawania azylu, korzystając między innymi z zapisów zabraniających deportowania osób, które mogą mieć "wiarygodne powody do obaw", że powrót do ich kraju może stanowić dla nich zagrożenie.

Priorytety Trumpa

Sessions wezwał Kongres do przyjęcia ustawy, która utrudniałaby przyznawanie azylu. Dodał, że w swym obecnym kształcie prawo imigracyjne jest pełne luk wykorzystywanych do "nielegalnych przyjazdów" do Stanów Zjednoczonych.

"Kongres musi przyjąć (...) priorytety, które prezydent (Donald) Trump ogłosił w tym tygodniu, wśród których jest znacząca reforma (prawa) azylowego", a także szybkie deportacje i wprowadzenie bardziej rygorystycznej kontroli służb bezpieczeństwa w kraju - podkreślał prokurator generalny.

"Nielegalna imigracja i łańcuch migracji"

Trump w liście do przywódców Kongresu stwierdził, że przedstawione przez jego administrację priorytety polityki imigracyjnej "muszą być uwzględnione (...), ponieważ w innym przypadku nielegalna imigracja i łańcuch migracji, które są poważnym i niesprawiedliwym ciężarem dla Amerykańskich robotników i podatników, będą kontynuowane w nieskończoność".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Polityka imigracyjna Trumpa

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

INFORMACJE BIZNESOWE »

Bank centralny krytykuje rządowy plan oszczędzania na emeryturę

Bank centralny krytykuje rządowy plan oszczędzania na emeryturę

Przedłożony projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych jest niedopracowany, jeżeli chodzi o zabezpieczenie interesów uczestników i zapewnienie sprawnego działania systemu - napisał Narodowy Bank Polski w opinii do projektu ustawy. Bank centralny nie jest przekonany do tego, że samo wprowadzenie programu przełoży się na zwiększenie tempa wzrostu gospodarczego Polski. czytaj dalej »

Fidget spinner to już przeszłość? Nowy gadżet może podbić świat!

To coś w rodzaju spinnera, tyle że stacjonarnego. Działanie tego gadżetu to prosta iluzja optyczna. Prosta, ale widowiskowa! Zobacz TOTERAZ.

I w indykach, i w kurczakach. Wyniki antybiotykowej kontroli NIK

80 procent przebadanego drobiu zawierało antybiotyki. Badania w województwie lubuskim to wstęp do ogólnopolskiej kontroli. Zobacz TOTERAZ

INFORMACJE SPORTOWE »

Samoloty Sił Powietrznych Peru (FAP) przelatują nad Costa Verde (Fot. STR/PAP/EPA) czytaj dalej »