tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

UKRAINA

UKRAINA
Foto: ukraine2012.gov.ua Główna arena mistrzostw stadion w Kijowie wciąż w budowie

- Na Ukrainie mamy jeszcze trochę problemów - tak jeszcze trzy miesiące temu sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino ocenił stan przygotowań do mistrzostw Europy. Ostatni rok przygotowań naszych partnerów do Euro 2012 upłynie więc pod znakiem modernizacji dróg i infrastruktury transportowej.

W pierwszej kolejności współgospodarze mistrzostw muszą poradzić sobie z problemem transportu miejskiego we Lwowie, który ma 10-miesięczne opóźnienie przy zakupie nowych autobusów.

Wszystkie cztery stadiony (Charków, Donieck, Kijów i Lwów) mają być gotowe do grudnia. Obiekty będą, ale za kilka miesięcy na pewno nie ukończone zostaną budowy zaplanowanych wcześniej dróg. Te, dokładnie 1200 km, mają być ukończone za pięć dwunasta, czyli miesiąc przed rozpoczęciem turnieju.

Chodzi przede wszystkim o remont trasy z Kijowa do Charkowa, modernizację dróg do Polski, budowę obwodnic Charkowa i Doniecka, oraz remont tras prowadzących z tych dwóch miast do Rosji. Na ten cel Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju jeszcze w 2010 r. przeznaczył 450 mln euro.

Ukraińcy planują również uruchomić przed mistrzostwami pociągi dużych prędkości, które połączą Kijów z Donieckiem, Charkowem, Lwowem i Dniepropietrowskiem.

Oprócz dróg, największym wyzwaniem Ukraińców pozostaje mizerna baza hotelowa. Nie wszystkie wcześniej zaplanowane budynki zostaną wzniesione. Władze Doniecka, typowego miasta przemysłowego, zapowiedziały, że i z tym problemem sobie poradzą. Chcą przyjąć gości w... tanich kwaterach i nawet na kempingach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.