tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Znaleźli trzech martwych mężczyzn, czwarty trafił do szpitala. Znana jest przyczyna śmierci

zobacz więcej wideo »
Znaleźli trzech martwych mężczyzn, czwarty trafił do szpitala. Znana jest przyczyna śmierci
  • Znamy powód śmierci trzech mężczyzn w KwiatkowicachZnamy powód śmierci trzech mężczyzn w Kwiatkowicach
  • Zwłoki znalazła żona jednego z mężczyznZwłoki znalazła żona jednego z mężczyzn
Foto: TVN 24 Poznań | Video: TVN 24 Poznań Zwłoki mężczyzn ujawniono w sobotę

Ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa była przyczyną śmieci trzech mężczyzn, których w sobotę znaleziono martwych w jednym z domów w Kwiatkowicach niedaleko Gorzowa Wlkp. - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Roman Witkowski. Przy zmarłych odnaleziono alkohol i różnego rodzaju proszki.

Mężczyźni spotkali się w domu jednego z nich na przejęciu urodzinowym. Imprezowało tam dwóch 40-latków, 35 latek i 29-latek. Biesiadę przeżył jedynie najmłodszy z nich, który w stanie ciężkim trafił do szpitala. Jego stan poprawił się, wkrótce ma zostać przesłuchany.

Prokurator zarządził sekcje zwłok. Przeprowadzono je w poniedziałek. Wykazały one, że mężczyźni zmarli w wyniku ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej. Prawdopodobnie zgony nastąpiły w nocy z piątku na sobotę.

Znaleziono przy nich proszki

W celu ustalenia przyczyny niewydolności pobrano od zmarłych próbki do badań toksykologicznych i histopatologicznych. Badaniom zostaną także poddane substancje chemiczne znalezione na miejscu tragedii.

- Były to różnego rodzaju proszki o nieznanym składzie chemicznym, które oprócz alkoholu mogli spożyć mężczyźni. Przypuszczalnie mamy do czynienia z zatruciem organizmu, ale to jak na razie jedynie hipoteza. Ważne dla sprawy będą także zeznania 29-latka, którego udało się lekarzom uratować – powiedział Witkowski.

Siedzieli na kanapach i przy stole

Z ustaleń śledztwa wynika, że mężczyźni spotkali się w piątek wieczorem. Okazją były 35. urodziny jednego z nich. Impreza odbywała się u jego brata, którego żona była w tym czasie poza domem. W sobotę kobieta zaniepokojona brakiem kontaktu z mężem wróciła do domu, by sprawdzić, co się dzieje. Zastała tam siedzących na kanapach lub przy stole niedających oznak życia mężczyzn i wezwała pogotowie. Lekarz stwierdził trzy zgony. Najmłodszy z mężczyzn w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala.

Strażacy nie stwierdzili, by w mieszkaniu miał miejsce pożar, nie wykryli także w powietrzu tlenku węgla. Natomiast oględziny przeprowadzone przez policję pod nadzorem prokuratora nie wykazały, by doszło do bójki lub innego nagłego zdarzenia. Na ciałach zmarłych nie było obrażeń zewnętrznych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wlkp. z art. 155. Kodeksu karnego mówiącego o nieumyślnym spowodowaniu śmierci.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

"Lokatorzy komercyjni stają się komunalnymi"

"Lokatorzy komercyjni stają się komunalnymi"
Po decyzji komisji weryfikacyjnej o przywróceniu kamienicy w ręce miasta władze Warszawy mają obowiązek z powrotem przeprowadzić do niej dawnych lokatorów. Jednocześnie, jak mówią urzędnicy, nie mogą wyrzucić tych, którzy wprowadzili się tam po reprywatyzacji. czytaj dalej »

Takiej prognozy pogody jeszcze nie widzieliśmy

Przedszkolny projekt został wyświetlony ponad milion razy w dwa dni. Zobacz TOTERAZ

Zmiany na największej planecie Układu Słonecznego

Choć swego czasu była na tyle duża, że mogłaby pochłonąć trzy takie planety jak Ziemia, Wielka Czerwona Plama na Jowiszu od ponad 150 lat stopniowo maleje. Zobacz TOTERAZ.

INFORMACJE BIZNESOWE »

Konstytucja Biznesu z podpisem prezydenta

Konstytucja Biznesu z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał pięć ustaw z pakietu Konstytucji Biznesu - podała Kancelaria Prezydenta RP w piątek. Konstytucja przewiduje, że co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone, ulgę na start dla początkujących przedsiębiorców, działalność nierejestrową oraz powołanie Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. czytaj dalej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Wystawa "Frida Kahlo: W obiektywie Nickolasa Muraya", Puebla, Meksyk. (Fot. Francisco Guasco/PAP/EPA) czytaj dalej »