tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Szydło: ludzie marzą o tym, by mieć taki kraj, jak Polska

zobacz więcej wideo »
Szydło: ludzie marzą o tym, by mieć taki kraj, jak Polska
 • Szydło: nie ma sensu dyskutować nad wotum nieufnościSzydło: nie ma sensu dyskutować nad wotum nieufności
 • Wotum nieufności wobec rządu odrzuconeWotum nieufności wobec rządu odrzucone
 • Beata Szydło: za co wy mnie chcecie odwołać?Beata Szydło: za co wy mnie chcecie odwołać?
 • Kosiniak-Kamysz: droga do wielkości prowadzi przez pracę i pokoręKosiniak-Kamysz: droga do wielkości prowadzi przez pracę i pokorę
 • Katarzyna Lubnauer: prezes ordynarnie polaków okłamałKatarzyna Lubnauer: prezes ordynarnie polaków okłamał
 • Grzegorz Schetyna: wasze wstawanie z kolan w Europie trwa już drugi rokGrzegorz Schetyna: wasze wstawanie z kolan w Europie trwa już drugi rok
 • Grzegorz Schetyna: kończycie kabaretemGrzegorz Schetyna: kończycie kabaretem
 • Beata Szydło: nie ograniczacie się w swojej chęci destabilizacji sytuacji w PolsceBeata Szydło: nie ograniczacie się w swojej chęci destabilizacji sytuacji w Polsce
 • Brudziński: czy premier gabinetu cieni może wpłynąć na swoich ministrów?Brudziński: czy premier gabinetu cieni może wpłynąć na swoich ministrów?
 • Beata Szydło: ten wniosek jest stekiem kłamstwBeata Szydło: ten wniosek jest stekiem kłamstw
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Szydło: nie ma sensu dyskutować nad wotum nieufności

- Wniosek Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności dla rządu służy tylko i wyłącznie tym, którzy chcą, żeby w Polsce dobrze się nie działo, którzy chcą i myślą o tym, jak zdestabilizować sytuację w naszej ojczyźnie - mówiła w Sejmie premier Beata Szydło przed głosowaniem, w którym opozycja chciała odwołać jej gabinet. - To stek kłamstw i oszczerstw - dodała.

Premier zabrała głos przed poranną debatą nad złożonym pod koniec listopada wnioskiem Platformy o konstruktywne wotum nieufności dla jej rządu. Kandydatem PO na nowego szefa rządu był lider partii Grzegorz Schetyna. Było to drugie podejście PO do odwołania rządu Szydło - poprzedni wniosek w tej sprawie Sejm odrzucił 7 kwietnia. Tym razem również wotum zostało odrzucone.

"Polacy są mądrzejsi"

Szefowa rządu broniła w swoim wystąpieniu osiągnięć rządu, wskazując m.in., że przywrócił on Polakom godność, wiarę w swoje państwo i w to, że "można rządzić uczciwie, sprawiedliwie i że może być w ich kraju po prostu dobrze".

Odnosząc się do wniosku PO, Szydło oceniła, iż jest on "stekiem kłamstw, oszczerstw wobec polskiego rządu". - Jest wnioskiem, który nie tylko obraża inteligencję Polaków, ale też zabiera po prostu czas Wysokiej Izbie, bo wydaje mi się, że w tej chwili jest dużo więcej ważnych spraw, którymi powinniśmy się zajmować niż dyskutowanie na temat takich kłamliwych oszczerstw - mówiła.


W jej ocenie wniosek o wotum nieufności złożony przez PO "służy tylko i wyłącznie tym, którzy chcą, żeby w Polsce dobrze się nie działo, którzy chcą i myślą o tym, jak zdestabilizować sytuację w naszej ojczyźnie".

- Ale Polacy są mądrzejsi i obywatele nas wybrali, obywatele wskazali, jaki program ma być realizowany - przekonywała Szydło.

Jak dodała, wniosek Platformy był "oparty tylko i wyłącznie na założeniu, że warto destabilizować, warto prowadzić gierki polityczne i warto cały czas mieszać w polskim kotle po to, żeby inni się tym żywili".

"Te słowa was bolą"

Premier stwierdziła jednocześnie, nawiązując do listopadowej debaty w PE nad sytuacją w Polsce w zakresie rządów prawa, że wniosek o odwołanie rządu złożony został przez grupę polityczną, "z której wywodzą się posłowie, którzy w europarlamencie głosowali przeciwko Polsce". W odpowiedzi na te słowa z ław opozycji rozległo się skandowanie: "do dymisji!".


Zwracając się do polityków opozycji, szefowa rządu pytała, dlaczego przez lata pozwalali na to, żeby pieniądze, które powinny były wpływać do budżetu były wyprowadzane poza budżet. Zarzuciła też poprzednikom, że przerwali zainicjowaną przez rząd PiS w 2005 r. reformy, która miała "skończyć z oszustwami skarbowymi".

Premier pytała również, dlaczego opozycja zgadzała się na to, żeby Polska była poniżana i wykorzystywana na arenie międzynarodowej. - Ja wiem, że te słowa was bolą. Natomiast Polska jest warta tego, żeby rządzili nią ludzie, którzy przede wszystkim dostrzegają jej interes i interes Polaków - podkreśliła Szydło.

Jak dodała, rząd PiS jest "rządem reprezentującym zwykłych Polaków, a nie rządem elit".

- Wiem, że to boli - zauważyła. Przekonywała, że jej gabinet "przede wszystkim koncentruje się na tym, aby każdy obywatel w Polsce miał poczucie tego, że ma godne życie, że ma prawo do decydowania o sobie i wie doskonale, że sprawy w Polsce są w rękach ludzi uczciwych".

"Donoszenie na Polskę"

Przeciwstawiając opisany przed siebie charakter swojej ekipy rządom poprzedników, pytała zgromadzonych na sali sejmowej posłów opozycji, czy ma im przypomnieć afery poprzednich lat. Szefowa rządu wymieniła w tym kontekście sprawę Amber Gold oraz tzw. aferę hazardową. Zarzuciła im także, że "donoszą" na Polskę oraz wywołują "awantury w kraju i za granicą".


- To wasz sposób na to, aby łamać demokratyczne prawo obywateli do tego, by reprezentował ich rząd wybrany w demokratycznych wyborach - oceniła premier.

Apelowała zarazem o wzięcie odpowiedzialności "za to, co dzieje się w Polsce" i zaprzestanie działania na szkodę Polski.

- Państwo, ja, wszyscy, mamy ten sam mandat - on nie różni się niczym - dany nam od obywateli po to, żeby im służyć. Jeżeli chcemy wywiązać się wobec nich z tego zobowiązania, to powinniście przestać wreszcie szkodzić, działać na szkodę Polski. Zacznijcie zajmować się tym, czego od nas Polacy oczekują. Zacznijmy razem działać i pracować na rzecz naszej ojczyzny, naszych obywateli, bo ludzie tego oczekują - mówiła premier.

- Musimy wspólnie obronić Polskę przed tymi, którzy chcą, żeby stała się poddańcza; przed tymi, którzy chcą ją wykorzystać, którzy uważają, że tutaj, nad Wisłą, ma być tylko i wyłącznie teren, w którym można robić biznesy, a potem sobie wyjeżdżać. Tak nie będzie - dodała.

"Dzisiaj w Brukseli nie klękamy na kolana"

Zdaniem Beaty Szydło, Polska jest obecnie krajem bezpiecznym i ma obecnie historyczną szansę, by się szybko rozwijać i "konkurować z najlepszymi". - Przez dwa lata udało nam się doprowadzić do tego, że każdy obywatel ma poczucie że jest tutaj, w Polsce, we własnym domu - podkreśliła.

- Daliśmy ludziom poczucie godności. Dbamy o polskie rodziny, dbamy o bezpieczeństwo Polski. Dzisiaj w Brukseli nie klękamy na kolana, nie przyjmujemy z pokorą tego, czego chcą inni - dodała premier.

Odpowiadając na okrzyki posłów opozycji, nawiązujące do głosowania w sprawie przedłużenia kadencji Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej, w którym Polska jako jedyna opowiedziała się przeciw Tuskowi, szefowa rządu powiedziała, że jest dumna z tego głosowania, ponieważ "tak powinien zachować się polski premier".

- Nie można podnosić ręki za kimś, kto szkodzi Polsce - przekonywała.

- Nie trzeba było dużo czasu, żeby okazało się, że racja jest po mojej stronie. Proszę zobaczyć i proszę przeczytać to, co wypisuje na Twitterze przewodniczący Donald Tusk, on występuje przeciwko swojej ojczyźnie. Nigdy się na to nie zgodzę - dodała Szydło.

"Nie reprezentujemy żadnych interesów"

Szefowa rządu wskazała, że jest "dokładnie taka sama, jak miliony Polaków".


- Jestem taką samą obywatelką, jak miliony Polaków. Nie stoi za mną żaden układ, a wy uważacie, że jeśli ktoś rządzi, to musi zawsze za nim stać jakiś układ - zwróciła się do posłów PO.

Szydło nawiązała także do swojego ubiegłorocznego wystąpienia w czasie debaty Parlamentu Europejskiego nad sytuacją w Polsce. Jak mówiła, widziała wtedy doskonale, "jak zdziwieni byli europosłowie z innych krajów, kiedy europosłowie z Polski atakują swoją ojczyznę". - To jest niebywałe, a wy to robicie - oceniła premier, zwracając się do posłów PO.

- Możecie być pewni, doprowadzimy do końca ten program, te zobowiązania, które PiS złożyło Polakom. Na to zasługują obywatele, wbrew wam. Nie reprezentujemy żadnych interesów, żadnego lobby. Jedyny interes, jaki reprezentujemy, to interes naszych obywateli, naszej ojczyzny - oświadczyła Szydło.

"Ludzie marzą, żeby mieć taki kraj, jak Polska"

Podkreśliła też, że Polska ma ogromną rolę do spełnienia w Europie. - Ja słyszę w wielu miejscach, kiedy ludzie mówią, że marzą o tym, by mieć taki kraj, jak Polska, gdzie jest bezpiecznie, gdzie szanuje się rodzinę. Ja wiem, że was to boli - mówiła, zwracając się do polityków opozycji.


Gdy posłowie opozycji ponownie przerwali wystąpienie Szydło okrzykami "do dymisji", prowadzący obrady wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS) przeprosił szefową rządu za ich zachowanie.

- Dziękuję panie marszałku, ale proszę mnie nie przepraszać. Nie trzeba mnie przepraszać, ponieważ to, co państwo tu wykrzykują, nie jest w stanie mnie obrazić - odpowiedziała premier.

Po wystąpieniu premier wniosek o wotum nieufności uzasadnił Grzegorz Schetyna. Potem głos zabrali kolejni przedstawiciele opozycji.

Po 10-minutowej przerwie odbyło się głosowanie.

Sejm odrzucił wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności. Przeciwko wnioskowi głosowało 239 posłów, za było 168, a 17 posłów wstrzymało się od głosu.

Po ogłoszeniu wyniku głosowania prezes PiS Jarosław Kaczyński wręczył bukiet kwiatów premier Beacie Szydło.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Morawiecki za Szydło

Zmiany w rządzie PiS

Komentarze (10)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
aleksanderj43

broni rzadu ktory wieczorem zostanie odwolany

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   FFF

   A może by tak pani premier wymieniła z nazwy te kraje europejskie w których ludzie marzą, aby żyć w kraju takim jak Polska? Jak na razie to sami Polacy, bardziej wolą żyć w innych krajach. Co prawda przyczyny głównie ekonomiczne, ale przeważnie po kilku latach jak poznają standardy danego kraju, to już coraz mniejszą ochotę mają wracać rozwiń

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     2
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     oset
     oset

     dobry tytuł, tylko niepełny. powinno być: "ludzie (w Korei Północnej) marzą by mieć kraj taki jak Polska". no chyba, że nowy GUS ma już nowe dane ze Szwecji, Norwegii, Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       4
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       jawotr
       jawotr

       Nie wiem jak gdzie indziej, ale Szwedzi wcale nie marzą o Polsce.

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         2
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         qhen

         kraj tak ale was juz nie koniecznie.

         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
           4
          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
            0
           • zgłoś naruszenie
           zamknij
           Światowit

           Marzą? To dlaczego wyjeżdżają? I wracać nie chcą...
           Imigranci też jakoś nie chcą do Polski....

           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
             5
            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
              0
             • zgłoś naruszenie
             zamknij
             michel40
             michel40

             Szczęście, że ci co marzą są w mniejszości i zostaną szybko rozliczeni.

             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
               3
              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                0
               • zgłoś naruszenie
               zamknij
               radek_polkowski

               Szczególnie marzą o tym osoby rozmawiające w miejscach publicznych w języku obcym.

               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                 3
                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                  0
                 • zgłoś naruszenie
                 zamknij
                 geralt_z_riviia75i
                 geralt_z_riviia75i

                 To ciekawe, bo tez jestem czlowiekiem i o ile wczesniej bylem dumny z osiagniec Polski, to teraz musze sie wstydzic... Jak zwykle prawda wg PiSu = klamstwo.

                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                   5
                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                    0
                   • zgłoś naruszenie
                   zamknij
                   LUBUSZANIN1967
                   LUBUSZANIN1967

                   Taaak ludzie marzą aby mieć taki kraj jakim obecnie jest Polska. Dlatego Polacy solidaryzujac sie z nimi wyjeżdżają z Polski.

                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                     4
                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                      0
                     • zgłoś naruszenie
                     zamknij
                     Zasady forum
                     Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

                     Pozostałe informacje

                     Sprawdź, czy zagraża Ci smog

                     TVN Meteo

                     INFORMACJE ZE ŚWIATA »

                     Szef Pentagonu zapewnia, że Trump "jest na sto procent" z nim

                     Szef Pentagonu zapewnia, że Trump "jest na sto procent" z nim

                     Sekretarz obrony USA Jim Mattis oświadczył, że prezydent Donald Trump zapewnił go o swym pełnym poparciu. Szef Pentagonu odniósł się tym samym do niedzielnych słów republikańskiego prezydenta, że Mattis jest "raczej jakby demokratą" i może odejść z administracji. zobacz więcej »

                     INFORMACJE SPORTOWE »

                     Rozmawiasz ze zwierzętami? To dobry znak

                     Naukowcy z uniwersytetu w Chicago już wiedzą, dlaczego mówimy do swoich pupili. Tak zachowują się tylko nieliczni. Zobacz TOTERAZ.

                     11-letni Afgańczyk sprzedaje pieczywo na przedmieściach Kabulu (fot. Hedayatullah Amid/EPA/PAP) czytaj dalej »