tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Zaprószenie ognia przez wiewiórki?". Sosna w środku lasu płonęła od środka

zobacz więcej wideo »
"Zaprószenie ognia przez wiewiórki?". Sosna w środku lasu płonęła od środka
Foto: OSP Cybinka | Video: OSP Cybinka Sosna paliła się od środka

Choć codziennie wyjeżdżają gasić pożary, takiego jeszcze nie widzieli. W środku lasu paliło się pojedyncze drzewo, a ogień pojawił się wewnątrz pnia. "Matka natura zaskakuje nas po raz kolejny" - komentują strażacy z OSP Cybinka.

O nietypowej interwencji, strażacy z OSP Cybinka napisali na Facebooku. W sobotę o godzinie 15:28 zostali wysłani do na teren Leśnictwa Nowy Świat, gdzie miało palić się pojedyncze drzewo.

"Na miejscu naszym oczom ukazał się niepowtarzalny widok – płonął w środku pień dorodnej sosny, a płomienie wydostające się na zewnątrz wspinały się ku górze" - opisują.

Drzewo trzeba było wyciąć

Ugaszenie pożaru okazało się trudnym zadaniem. Nie pomagało polewanie drzewa wodą, bo zarzewie ognia znajdowało się w jego środku. Dlatego strażacy zdecydowali się na wycinkę płonącego drzewa.

"Sosna została tym samym sprowadzona do parteru, a jej pień rozcięty w celu likwidacji wszystkich zarzewi ognia. Wypalone drzewo zostało dokładnie zlane wodą. Po całkowitym zażegnaniu niebezpieczeństwa działania zakończyliśmy i powróciliśmy do swoich jednostek" - wyjaśniają.

Skąd wziął się ogień w środku drzewa? Na to pytanie odpowiedzi szukają sami strażacy. "Uderzenie pioruna? Zaprószenie ognia przez wiewiórki? Czy może całkiem coś innego? Matka natura zaskakuje nas po raz kolejny" - przyznają.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo

INFORMACJE BIZNESOWE »

"FT": Jest porozumienie w sprawie sprzedaży Wembley. Gigantyczna oferta

"FT": Jest porozumienie w sprawie sprzedaży Wembley. Gigantyczna oferta

Legendarny stadion Wembley może zostać sprzedany amerykańsko-pakistańskiemu miliarderowi Shahidowi Khanowi za 600 milionów funtów - pisze środowy "Financial Times". Do finalizacji transakcji potrzeba zgody angielskiego związku piłki nożnej (FA). czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Franciszek odpowiada na zarzuty, że "sprzedaje Kościół"

Franciszek odpowiada na zarzuty, że "sprzedaje Kościół"

Papież Franciszek w orędziu do chińskich katolików i całego Kościoła powszechnego zaapelował do wiernych w Chinach o przezwyciężenie podziałów z przeszłości, pojednanie i jedność. Władze w Pekinie zapewnił o woli kontynuowania dialogu i przyjaźni. zobacz więcej »

Gdy używasz za dużo telefonu, twój pies jest smutny

Im mniej uwagi poświęcasz psu, np. patrząc w telefon, tym smutniejszy się staje. Złe samopoczucie zwierzaka może doprowadzić do niesłuchania komend, a nawet psiej depresji. Zobacz TOTERAZ

INFORMACJE SPORTOWE »

Jak roje pszczół utrzymują kształt? Za wszystko odpowiada tzw. inteligencja stadna

Pszczoły potrafią stworzyć rój, który utrzymuje kształt i nie da się w łatwy sposób rozproszyć. Naukowcy sprawdzili, jak to możliwe. Zobacz TOTERAZ

Próba ustanowienia rekordu świata w przeprowadzeniu najliczniejszej lekcji kaligrafii, Hongkong. (Jerome Favre/PAP/EPA) czytaj dalej »