tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Sędziowie pod lupą prokuratury

- Sędziowie przysięgali stać na straży prawa, orzekać zgodnie z prawem i służyć Rzeczypospolitej - mówił w programie "Wstajesz i wiesz" Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. Podkreślił też, że w przekonaniu sędziów ze stowarzyszenia, ustawa o sądach powszechnych zawiera szereg regulacji, które łamią konstytucyjną zasadę niezależności sądów.
czytaj dalej »
- Apele, aby sędziowie nie podejmowali się obowiązków prezesów sądów, mówią o stanie upolitycznienia pewnych środowisk sędziowskich - ocenił we wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. O nieobejmowanie stanowisk prezesów sądów oraz innych stanowisk funkcyjnych, które mogą zostać zwolnione po ostatniej nowelizacji ustroju sądów, zaapelowało ostatnio do sędziów Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia".
czytaj dalej »
Wyznaczanie składu sądzącego do rozpoznania każdej sprawy powinno odbywać się transparentnie, jawnie i zgodnie z przepisami - powiedział na konferencji prasowej minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Odniósł się do śledztwa prokuratury dotyczącego składów sędziowskich orzekających w sprawie wielomilionowych strat w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne "Police".
czytaj dalej »