tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Stał w oknie, jego kolega skoczył na drzewo. Byli poszukiwani przez policję

Stał w oknie, jego kolega skoczył na drzewo. Byli poszukiwani przez policję
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Akcja policji i straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim

Jeden stał w oknie kamienicy, drugi skoczył na drzewo. W sprawie 19- i 26-latka interweniowała policja i straż pożarna. Jak się okazało, mężczyźni mieli do odbycia karę więzienia. Do akcji doszło w Gorzowie Wielkopolskim.

Policjanci około godziny 11. dostali zgłoszenie, że w oknie jednego z mieszkań w kamienicy przy ul. Mieszka I stoi mężczyzna, który prawdopodobnie chce skoczyć. Funkcjonariusze pojechali na miejsce.

- Udało się tego mężczyznę w porę ściągnąć z okna - powiedział podkom. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

- Niemal w tej samej chwili, kiedy policjanci pojawili się na miejscu z tego samego okna na drzewo, które znajdowało się tuż przy bloku, przeskoczył 26-letni mężczyzna. Funkcjonariusze długo z nim rozmawiali. Na miejsce udał się także zespół negocjatorów i po długich negocjacjach udało się namówić tego człowieka do tego, żeby bezpiecznie ściągnąć go na ziemię - relacjonował policjant.

Poszukiwani przez policję

Okazało się, że 19- i 26-latek byli poszukiwani przez policję. Mieli do odbycia kary w więzieniu - pół roku oraz osiem lat.

Podkomisarz Jaroszewicz przekazał, że prawdopodobnie wcześniej mężczyźni spożywali alkohol. - Ważna jest w tym momencie konsultacja z lekarzem psychiatrą. On określi, czy mężczyźni będą mogli zostać bezpośrednio przewiezieni do zakładu karnego - dodał.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

INFORMACJE BIZNESOWE »

Pieniądze dla Ukrainy za podwyżki cen gazu. 
"To jest wymuszony krok"

Pieniądze dla Ukrainy za podwyżki cen gazu.
"To jest wymuszony krok"

Ukraina i Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) wstępnie uzgodniły nowy program finansowania, który zastąpi program rozszerzonego finansowania wygasający w 2019 roku - poinformował MFW. Wcześniej rząd Ukrainy zgodził się na podwyżkę o 23,5 procent ceny gazu dla odbiorców indywidualnych. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Kosowo zrobiło pierwszy krok w kierunku stworzenia regularnego wojska

Kosowo zrobiło pierwszy krok w kierunku stworzenia regularnego wojska

Parlament Kosowa przegłosował w pierwszym czytaniu trzy ustawy o zmianie Kosowskich Sił Bezpieczeństwa (FSK) w regularne wojsko. Uczynił to mimo sprzeciwu przedstawicieli serbskiej mniejszości i serbskiego rządu w Belgradzie. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Dmitrij Miedwiediew podczas wizyty w Brukseli, Belgia (Fot. STEPHANIE LECOCQ/PAP/EPA) czytaj dalej »