tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Rosja. Wybory prezydenckie 2018

Już w niedzielę odbędą się wybory na prezydenta Rosji. Gorąca przedwyborcza atmosfera udzieliła się mocno jednemu z kandydatów. Maksym Surajkin podczas telewizyjnej debaty rzucił się na dziennikarza Maksyma Szewczenkę. Kandydat Komunistów Rosji zaprosił do studia kobietę, która oskarżyła Pawła Grudinina z Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej o eksmitowanie jej rodziny. Wtedy Szewczenko, zwolennik Władimira Putina, zażądał, aby Surajkin opuścił studio. To rozwścieczyło kandydata i ruszył stronę dziennikarza. Polityk został powstrzymany przed bójką, a ochrona wyprowadziła go ze studia. To była ostatnia debata przed niedzielnymi wyborami. Bezwzględną przewagę w sondażach ma Władimir Putin.
czytaj dalej »
Rosyjskie władze imają się różnych sposobów, by zapewnić wysoką frekwencję w zbliżających się wyborach prezydenckich. Już wcześniej media informowały, że według zaleceń z Kremla głosowanie ma się odbywać w atmosferze rodzinnego pikniku, a przy lokalach wyborczych będzie można spotkać rosyjskie gwiazdy sportu czy estrady. Ale to nie wszystko. W Chabarowsku w lokalach wyborczych szykowane są stoiska z artykułami spożywczymi. Organizatorzy gwarantują znaczne rabaty od dostawców, więc ludzie którzy przyjdą zagłosować, będą mogli zrobić tanie zakupy. Więcej szczegółów w programie "24 godziny" w TVN24 BiS.
czytaj dalej »
Kandydatka na prezydenta Rosji Ksenia Sobczak zalała się łzami w czasie debaty telewizyjnej i opuściła studio. - Ksenia, płacz, płacz! - dogryzał jej rywal Władimir Żyrinowski.
czytaj dalej »