tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zmiany w rządzie PiS

Czy was nie kłuje w oczy to, że jeszcze dzisiaj w Sądzie Najwyższym jest kilku sędziów, którzy byli sędziami stanu wojennego? - pytał we wtorek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki, zwracając się do posłów opozycji. Oświadczył, że całym sercem wspiera reformę wymiaru sprawiedliwości.
czytaj dalej »
- Przecięliście stoły świąteczne piłą mechaniczną nienawiści na pół - stwierdził w czasie debaty nad expose premiera Mateusza Morawieckiego lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, dodając, że rząd PiS dzieli Polaków i skłóca rodziny. Poseł Kukiz'15 Grzegorz Długi zauważył z kolei, że w mowie Morawieckiego "nie padło słowo Rosja, nie padło słowo Niemcy". Z kolei przedstawiciel PiS Ryszard Terlecki ocenił, że rząd PiS będzie "rządem kontynuacji".
czytaj dalej »
Polska dyplomacja musi być bardziej efektywna, jestem gotowy podjąć się jakiejś innej misji - tak szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski odniósł się do doniesień o tym, że miałby objąć funkcję szefa MSZ. Jak podkreślił, nie chodzi tu tylko o zmianę personalną, ale przede wszystkim o reorganizację polityki zagranicznej.
czytaj dalej »