tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wybory parlamentarne 2015

- Liderzy list nie zostali nimi tylko dlatego, że fajnie wyglądają, ale dlatego że wierzę w ich zdolności organizacyjne, zaangażowanie. To oni będą mobilizować tych, którzy mają zacząć swoją kampanię wyborczą - mówiła w sobotę premier Ewa Kopacz. Dzień wcześniej szefowa rządu przedstawiła zarządowi krajowemu partii swój autorski projekt list wyborczych.
czytaj dalej »
Najpopularniejszym hasłem tegorocznej kampanii w wyborach do Sejmu i Senatu była "zmiana". Wyborcy zdecydowali, że najbardziej odpowiada im ta zaproponowana przez PiS. Na tym jednak się nie skończyło: w parlamencie znalazły się dwie debiutujące formacje, zabrakło natomiast miejsca dla SLD.
czytaj dalej »
Marek Kuchciński został wybrany przez klub parlamentarny PiS na kandydata na marszałka Sejmu. Kandydatem na marszałka Senatu został Stanisław Karczewski. Na czele klubu parlamentarnego PiS stanie Ryszard Terlecki. Terlecki i Joachim Brudziński mają też zostać wicemarszałkami. W skład klubu PiS wejdą politycy Polski Razem i Solidarnej Polski.
czytaj dalej »
Marek Kuchciński to kandydat PiS na marszałka Sejmu - twierdzi PAP powołując się na swoje źródła. Z klubu PiS ma być też dwóch wicemarszałków, w tym jeden z SP albo Polski Razem. PO ma zaproponować na wicemarszałka izby Małgorzatę Kidawę-Błońską, Ruch Kukiz'15 Stanisława Tyszkę, a .Nowoczesna Barbarę Dolniak.
czytaj dalej »