tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wielka Brytania ma nowego premiera

Świat coraz bardziej zagłębia się w sytuacje zimnowojenne - podkreślił gen. Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Gość "Horyzontu" dodał, że obecne stosunki międzynarodowe znów są zdominowane przez rywalizację mocarstw. Z kolei Sławomir Dębski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, ocenił, że do zachodnich polityków powoli zaczyna docierać skala zagrożenia ze strony Rosji.
czytaj dalej »
Nie będziemy nigdy tolerować zagrożenia życia obywateli Wielkiej Brytanii i innych na ziemi brytyjskiej ze strony rządu rosyjskiego - zapowiedziała premier Wielkiej Brytanii w przemówieniu wygłoszonym w sobotę, odnosząc się do sprawy otrutego byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala. Dodała, że rozważy w najbliższych dniach podjęcie kolejnych kroków po tym, jak rosyjskie MSZ zapowiedziało wydalenie z kraju 23 brytyjskich dyplomatów.
czytaj dalej »
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May wystąpiła w środę przed parlamentem w Londynie. Zapowiedziała szereg działań, jakie Zjednoczone Królestwo podejmie przeciwko Rosji i wysunęła pod adresem Moskwy oskarżenia po próbie otrucia w Salisbury byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala i jego córki. Przedstawiamy najważniejsze wątki i cytaty z przemówienia premier May.
czytaj dalej »