tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Słynny izraelski szpieg na wolności

Po 30 latach zamknęła się sprawa, która kładła się cieniem na relacjach Izraela i USA. Z amerykańskiego więzienia wyszedł Jonathan Pollard. Ten były analityk wywiadu US Navy sprzedał Izraelczykom wielkie ilości tajnych dokumentów i pod tym względem najpewniej był największym zdrajcą w historii USA. Jego czyny miały trwale zrazić amerykańskie służby do Izraela, co nie przeszkadza wielu Izraelczykom uważać go za bohatera.
czytaj dalej »
Skazany w 1987 roku w USA na dożywocie za szpiegostwo na rzecz Izraela Jonathan Pollard został warunkowo zwolniony z więzienia po odbyciu 30 lat kary - poinformował w piątek izraelski premier Benjamin Netanjahu. Materiał "Faktów z zagranicy", oglądaj od poniedziałku do piątku w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.
czytaj dalej »
Izraelskie władze przygotowały sumę około miliona dolarów dla wychodzącego niedługo z więzienia szpiega Jonathana Pollarda - twierdzi amerykański "Newsweek". Mężczyzna jest jednym z największych zdrajców w historii USA. Sprzedał Izraelowi masę tajnych dokumentów, które według śledczych, mogłyby wypełnić mały pokój od podłogi do sufitu. Więcej w "Faktach z zagranicy" w TVN24 BiŚ o godz. 20.00.
czytaj dalej »