tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Protest lekarzy rezydentów

Chcą leczyć ludzi i z głową pełną ideałów rozpoczynają pracę w szpitalu. Tam zderzają się z rzeczywistością, wypłatą w wysokości niespełna 1,5 tysiąca netto na rękę po sześciu latach bardzo trudnych studiów i dyżurami trwającymi po kilkadziesiąt godzin. Ale jak wygląda droga do tego, by zostać lekarzem? Nie jest ani łatwa, ani krótka, ani tania. Materiał "Czarno na białym".
czytaj dalej »
Prawo i Sprawiedliwość próbowało przedstawić protestujących jako małą garstkę, to się nie udało. Bardzo jasną odpowiedź dały związki zawodowe, które murem stanęły za młodymi lekarzami - powiedział Adrian Zandberg z Partii Razem. Z Markiem Jakubiakiem z ruchu Kukiz'15 rozmawiali w "Kropce nad i" o głodowym proteście lekarzy rezydentów i reakcji rządu na ich postulaty.
czytaj dalej »
- Oszczędności na służbie zdrowia są iluzoryczne. To, że ktoś czeka kilka lat na endoprotezę stawu biodrowego, czy na operację zaćmy, to jest iluzoryczna oszczędność. Tak naprawdę ten człowiek nie pracuje, pobiera zasiłek chorobowy - mówił w "Tak jest" Adam Sandauer. - Zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia to jest inwestycja w zdrowie Polaków, która zaowocuje pewnym wynikiem ekonomicznym - odniósł się do postulatów lekarzy rezydentów wiceprezes Naczelnej Izby Lekarskiej, dr Leszek Dudziński.
czytaj dalej »