tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Plebiscyt Ludzie Wolności

Krystyna Janda, Henryk Skarżyński, Solange i Krzysztof Olszewscy, Adam Małysz oraz Jerzy Owsiak - to osoby, które według widzów TVN i czytelników "Gazety Wyborczej" najlepiej symbolizują 25 lat polskich przemian. W niedzielę na uroczystej gali ogłoszono wyniki plebiscytu "Ludzie Wolności". Nagrodę specjalną "GW" dla człowieka 25-lecia odebrał z rąk Adama Michnika Lech Wałęsa.
czytaj dalej »
- Jeżeli trzeba byłoby stanąć na barykadach, to bym stanął, ale bardziej myślę o tym, że chciałbym być dumny z polskiej edukacji, biznesu czy sztuki - tłumaczył w "Faktach po Faktach" Jerzy Owsiak. Jak dodał, Polsce życzyłby "profesjonalnych polityków", którzy "nie poddadzą się płytkim emocjom". - Nie można wszystkiego dyskredytować - podkreślił laureat nagrody "Ludzie Wolności" w kategorii "społeczeństwo".
czytaj dalej »
- Bez tego codziennego, trudnego patriotyzmu, codziennego trudu, codziennej pracy, nic by się nie stało - mówił w TVN24 szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski. Podkreślał, że ostatnie ćwierćwiecze to sukces całej Polski. - Jako społeczeństwo jesteśmy zbiorowym bohaterem tego 25-lecia - zaznaczył.
czytaj dalej »