tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Korea Północna grozi

- Bardzo przeceniamy wpływ Chin na Koreę Północną, zwłaszcza na Kima - stwierdził były prezydent USA Jimmy Carter w wywiadzie opublikowanym w niedzielę w dzienniku "New York Times". Carter zapewnił, że jest gotów udać się do Korei Północnej w imieniu administracji prezydenta Donalda Trumpa, by pomóc zmniejszyć napięcie w stosunkach między reżimem północnokoreańskim a Stanami Zjednoczonymi.
czytaj dalej »
- Nigdy nie zgodzimy się na rozmowy, w których nasza broń nuklearna będzie przedmiotem negocjacji - oświadczył w rozmowie z rosyjską agencją TASS szef północnokoreańskiej dyplomacji Ri Jong Ho. Oskarżył prezydenta USA Donalda Trumpa o to, że "swoimi buńczucznymi i szalonymi stwierdzeniami podpalił wojenny lont". - Musimy wyrównać rachunki - podkreślił.
czytaj dalej »
Najpierw będą skryte przygotowania wojsk USA, nawet bez uprzedniego poinformowania sojuszników. Potem zmasowane uderzenie na Koreę Północną. Na końcu inwazja lądowa i okupacja. Tak zdaniem renomowanego brytyjskiego think-tanku może wyglądać wojna, którą Donald Trump wydaje się realnie rozważać. Jak zastrzegają Brytyjczycy, w tym wypadku nie ma szans na ograniczony i szybki konflikt. Zginą prawdopodobnie setki tysięcy ludzi, a światowa gospodarka otrzyma potężny cios.
czytaj dalej »