tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Jan Kulczyk nie żyje

- Charakteryzowała go długofalowość w myśleniu, ale drugiej strony miał duże wyczucie dla okazji - tak Jana Kulczyka wspomina Wojciech Kostrzewa, prezes Grupy ITI, który poznał biznesmena w 1989 roku. Jak dodaje, Kulczyk rzadko angażował się w projekty sam, umiał dzielić się z partnerami z zagranicy. - Oni uzupełniali jego mocne strony. Potrafił budować takie konsorcja i grupy inwestycyjne, które dzięki połączeniu silnych stron mogły wygrywać - zaznacza Kostrzewa. Jan Kulczyk został pochopwany dziś w Poznaniu.
czytaj dalej »
Jan Kulczyk pozostawił po sobie majątek, którego wartość szacowana jest na ponad 15 mld zł. Biznesmen od lat nieprzerwanie znajdował się na czele listy najbogatszych Polaków. Choć od lat miał opinię tego, który rządził twardą biznesową ręką, to w ostatnim czasie stery swojego flagowego biznesu przekazał synowi. Co zostawił po sobie Jan Kulczyk i co może się stać z tym majątkiem?
czytaj dalej »
Jan Kulczyk był zawsze radosny, uśmiechnięty i pełny optymizmu, nawet w trudnych momentach. Zazdrościliśmy mu tej energii. Wszystko, do czego się dotykał, kończyło się sukcesem - powiedział prof. Krzysztof Kalicki, prezes zarządu Deutsche Banku. - Nie będzie przesadą, jeżeli powiem, że Jan Kulczyk był dla polskiej gospodarki tym, kim Lech Wałęsa i Tadeusz Mazowiecki byli dla polskiej transformacji - dodał gość TVN24 Biznes i Świat.
czytaj dalej »