tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Historie warte Poznania

Komu Halina Frąckowiak życzyła, by jej nie zapomniał? Co do przekazania Polakom miał John Fitzgerald Kennedy? Co Maryla Rodowicz, Bogusław Kaczyński i Iron Maiden robili w poznańskim hotelu Merkury? Odpowiedzi na te pytania odnajdziecie w książce "Historie warte Poznania. Od PeWuKi i Baltony do kapitana Wrony" Filipa Czekały, dziennikarza portalu tvn24.pl. Jednym z patronów książki jest TVN24.
czytaj dalej »
Pierwsza w powojennej Polsce Coca-Cola, papierosy z amerykańską flagą i Statuą Wolności, krążowniki szos, kamień z Księżyca... Był nawet "typowy amerykański dom" z lśniącym tosterem i nowoczesną lodówką. To wszystko w czasach głębokiego PRL. Żelazna kurtyna na chwilę się tu uchylała i można było zobaczyć inny - wolny i bogaty świat. Był dosłownie na wyciągnięcie ręki. W bloku wschodnim nie było podobnego miejsca.
czytaj dalej »
Te targi miały pokazywać dorobek socjalistycznej Polski. Nie cieszyły się jednak tak dużą popularnością jak czerwcowe, gdy wystawiali się na nich przedstawiciele pięciu kontynentów. Dziś jednak patrząc na zdjęcia niejednemu w oku zakręci się łezka na widok zabawek z dzieciństwa czy meblościanek jakie pamiętamy ze swoich mieszkań.
czytaj dalej »