tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Grzegorz Miecugow nie żyje

Foto: Fakty TVN | Wideo: tvn24 Pożegnanie Grzegorza Miecugowa

W wieku 61 lat zmarł dziennikarz, nasz redakcyjny kolega Grzegorz Miecugow. Związany z telewizją TVN od jej początku. Współtwórca "Faktów" TVN, a od 2005 roku prowadzący "Szkło kontaktowe" w TVN24.

Ciągle są takie SMS-y. Mnie najbardziej rozbawił SMS krótki, ale treściwy: "mamo, wiem, że oglądasz, zamknęłaś mnie na balkonie". Albo "mamo, jak będziesz szła do kuchni, to zrób mi kanapkę". Takie całkowicie prywatne śmieszą mnie bardziej od politycznych.

Wywiad dla "Gazety Wyborczej", styczeń 2015

Grzegorz Miecugow ukończył studia na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Deklarował z humorem, że nigdy nie chciał być dziennikarzem, a fakt podjęcia tego zawodu był dziełem przypadku.

WSPOMNIENIA PRACOWNIKÓW TVN

WSPOMNIENIA WIDZÓW I INTERNAUTÓW

Pracę w mediach zaczął w 1980 roku od lokalnego warszawskiego radia. Na żywo zadebiutował w Polskim Radiu w 1981 roku u boku Jerzego Rosołowskiego. Był redaktorem programów dla dzieci w radiowej Czwórce. W 1987 roku dołączył do zespołu tworzącego audycję "Zapraszamy do Trójki". Potem jej szefował i był dyrektorem stacji.

Po odejściu z radia związał się z Telewizją Polską. Był prowadzącym i wydawcą "Wiadomości" w TVP1.

W 1997 roku przyszedł do TVN. Był współtwórcą "Faktów" TVN i prowadzącym weekendowych wydań programu.

W roku 2001 poprowadził w TVN pierwszą serię bardzo popularnego reality show "Big Brother", którego finał oglądało ponad dziewięć milionów widzów.

Współtworzył pionierską na polskim rynku medialnym stację informacyjną - TVN24, której pozostał wierny do końca. Początkowo był szefem zespołu wydawców, ostatnio - dyrektorem działu publicystyki TVN24.

Prowadził w stacji takie programy, jak "Inny Punkt Widzenia" i "Szkło kontaktowe". Był także gospodarzem debat z cyklu "Arena Idei". Miecugow przez ostatnie kilkanaście lat uczył dziennikarstwa - na stałe związał się z Collegium Civitas.

Źródło: tvn24 Pierwsze lata TVN24, Grzegorz Miecugow przygotowuje się do prowadzenia programu

Walczył z chorobą nowotworową

Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową. Zmarł w sobotę w szpitalu, o godzinie 14.55.

Podczas spotkania autorskiego w Darłowie w marcu bieżącego roku mówił, że "może być bardzo ciężko chory".

Powstaliśmy po to, by sfrustrowanego człowieka posłać do łóżka z lekkim uśmiechem.

O "Szkle kontaktowym", wywiad dla Gazeta.pl, grudzień 2016

- Tak czy siak, będę miał operację, pytanie, czy jest to operacja banalna polegająca na wycięciu zgrubienia, które kiedyś może być niebezpieczne, czy jest to operacja, od której zaczynamy walkę o życie - mówił.

Pytany przez lokalny portal naszemiasto.pl: czy publiczne przyznanie się do problemów ze zdrowiem jest sposobem na poradzenie sobie w trudnej sytuacji, odpowiedział: - Wiem, że ja kiedyś umrę, pytanie: wcześniej czy później. Mam jeszcze sporo do zrobienia. Tak czuję. Nie będę robił z tego tragedii, będę walczył.

 

Grzegorz Miecugow nie żyje »

Oglądaj
Grzegorz Miecugow nie żyje
 • Dowcipny na co dzień, poważny, gdy trzeba. Wspomnienie o Grzegorzu Miecugowie dziś na antenie TVN24Dowcipny na co dzień, poważny, gdy trzeba. Wspomnienie o...
 • Monika Olejnik przemawia na pogrzebie Grzegorza MiecugowaMonika Olejnik przemawia na pogrzebie Grzegorza Miecugowa
 • Grzegorz Markowski pożegnał Grzegorza Miecugowa piosenką "Niepokonani"Grzegorz Markowski pożegnał Grzegorza Miecugowa piosenką...
 • Ksiądz Kazimierz Sowa przemawia na pogrzebie Grzegorza MiecugowaKsiądz Kazimierz Sowa przemawia na pogrzebie Grzegorza Miecugowa
 • Syn Grzegorza Miecugowa podziękował obecnym za przybycieSyn Grzegorza Miecugowa podziękował obecnym za przybycie
 • Syn Grzegorza Miecugowa wspomina ojcaSyn Grzegorza Miecugowa wspomina ojca
 • Kondukt pogrzebowy Grzegorza MiecugowaKondukt pogrzebowy Grzegorza Miecugowa
 • Katarzyna Kolenda-Zaleska wspomina Grzegorza MiecugowaKatarzyna Kolenda-Zaleska wspomina Grzegorza Miecugowa
 • Paweł Zegarłowicz wspomina Grzegorza MiecugowaPaweł Zegarłowicz wspomina Grzegorza Miecugowa
 • Paweł Płuska wspomina Grzegorza MiecugowaPaweł Płuska wspomina Grzegorza Miecugowa
 • Tomasz Sianecki wspomina Grzegorza MiecugowaTomasz Sianecki wspomina Grzegorza Miecugowa
 • Edward Miszczak wspomina Grzegorza MiecugowaEdward Miszczak wspomina Grzegorza Miecugowa
 • Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Grzegorza MiecugowaNa Cmentarzu Wojskowym na Powązkach rozpoczęły się...
 • Redakcyjny kolega, nauczyciel, przyjaciel. "Żegnaj Grzesiu"Redakcyjny kolega, nauczyciel, przyjaciel. "Żegnaj Grzesiu"
 • Wspomnienie Grzegorza MiecugowaWspomnienie Grzegorza Miecugowa
 • Janusz Olejniczak wspomina Grzegorza MiecugowaJanusz Olejniczak wspomina Grzegorza Miecugowa
 • "Rzadko widziałem tak kochanego człowieka przez wielu ludzi""Rzadko widziałem tak kochanego człowieka przez wielu ludzi"
 • "Prostymi pytaniami potrafił przebić się do wnętrza rozmówcy" "Prostymi pytaniami potrafił przebić się do wnętrza rozmówcy"
 • "To jest tak, że człowiek wie, że jest śmiertelny". Specjalny reportaż o Grzegorzu Miecugowie"To jest tak, że człowiek wie, że jest śmiertelny". Specjalny...
 • Kwaśniewski o Grzegorzu Miecugowie: Straciliśmy twórcę medialnego. Odszedł za młodoKwaśniewski o Grzegorzu Miecugowie: Straciliśmy twórcę...
Wideo: tvn24 Dowcipny na co dzień, poważny, gdy trzeba. Wspomnienie o Grzegorzu Miecugowie dziś na antenie TVN24

"Potrzebujemy Cię, zgarnij się i wracaj"

 

Dziennikarz, który miał niebywałą wiedzę i intuicję w sprawach Polski i sprawach świata.

Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24

- Tytan pracy, antenowiec, jakich już prawie nie ma. Do naszej tvnowskiej mitologii przeszedł dzień, w którym, w samych początkach TVN24, prowadził przez kilka godzin żywe studio, bo całą technikę stacji trafił szlag. Kilka godzin rozmów na antenie. Non stop. Kiedy zabrakło już innych rozmówców, zapraszał do prezenterskiego stołu koleżanki i kolegów i prowadził z nimi rozmowy - mówi Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24.

I dodaje: - Los, straszna choroba, zabiera nam Go w chwili, kiedy tak Go potrzebujemy. Kiedy rozmawiałem z Nim ostatnio, kiedy był w szpitalu właśnie to Mu powiedziałem: "Potrzebujemy Cię tutaj, więc zgarniaj się i wracaj". Ożywił się. Obiecał. Ale nie wróci. Zostawia nas w smutku, żałobie i sprzeciwie wobec okrutnego wyroku choroby.

ZOBACZ ROZMOWĘ Z ADAMEM PIECZYŃSKIM W TVN24

Współpracownicy wspominali Grzegorza Miecugowa

Dyrektor programowy TVN Edward Miszczak opowiadał na antenie TVN24, że Grzegorza Miecugowa poznał jeszcze wtedy, kiedy ten pracował w radiowej Trójce.

- To był facet na którym zbudowano "Fakty". Oczywiście, one miały swoich prowadzących, dziennikarzy, ale ten zespół, kiedy to startowało, scalał Grzegorz Miecugow - podkreślał Miszczak. Jak wspominał, w życiu zawodowym Grzegorza było "miejsce na ironię, dobry dowcip, dalekowzroczność, na pokazanie sprawy inaczej". Podkreślał, że potrafił on odnaleźć się w każdej sytuacji.

Oglądaj
"To był facet na którym były zbudowane Fakty"
Wideo: TVN24 "To był facet na którym były zbudowane Fakty"

- On był dziennikarzem. To nie było uprawianie polityki, co czasami się zdarza wśród kolegów dziennikarzy. On po prostu zajmował się dziennikarstwem - mówił o Grzegorzu Miecugowie Tomasz Sianecki, dziennikarz TVN24 i jeden ze współprowadzących program "Szkło kontaktowe".

Opowiadał, że Miecugow otrzymywał od widzów wiele wyrazów szacunku, a także "zdarzały się wyrazy uwielbienia i takiego zwykłego ludzkiego zainteresowania tym, co ma do powiedzenia Grzegorz Miecugow". - Wydawał wiele sądów nieoczywistych. Wielokrotnie zaskakiwał tym, jaki miał stosunek do konkretnych wydarzeń. Był po prostu osobą myślącą, wyciągającą wnioski i w jakiś sposób, moim zdaniem, wpływającą  na to, co wokół nas się działo - powiedział.

Grzegorza Miecugowa wspominali też dziennikarka "Faktów" TVN i TVN24 Anita Werner oraz Juliusz Kaszyński, dziennikarz TVN24.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Pozostałe informacje